استخدام کاربر برای قیمت‌سازی در سایت
کد خبر: 993024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AKW
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳
کرونا اگرچه معاملات بازار خودرو را نیز آن هم در آستانه نوروزکاهش داده، اما به هرحال هنوز هم این بازار طرفداران خاص خود را دارد و سوداگران هنوز هم آن را جذاب می‌دانند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «مهر»، تا قبل از وضعیت کنونی که ناشی از شیوع کرونا بر بازار خودرو نیز حاکم شده‌است، قیمت‌ها به شکل فزاینده‌ای رو به افزایش نهاده بود و بازار خودرو در ادامه روند چند ماهه گذشته، به رشد قیمت غیرمنطقی خود ادامه می‌داد، اما اکنون بالغ بر یک هفته است که معاملات با افت شدید مواجه شده‌است. در این میان برخی از دلالان هنوز تلاش می‌کنند که در این فضای کنونی نیز، از آب گل آلوده ماهی گرفته و بازار را تحریک به افزایش قیمت کنند، به نحوی که بررسی‌های مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نیز نشان می‌دهد که برخی از سایت‌ها، قیمت‌های غیرواقعی ارائه می‌دهند و همین قیمت‌سازی‌هایی که صورت می‌دهند، باعث می‌شود که جو بازار بر هم بریزد؛ در غیر این صورت معاملات در فضای واقعی، جو بازار را به هم بریزند.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که هیچ‌یک از مشتریان واقعی و نه سوداگران بازار خودرو، اکنون دسترسی راحتی برای ثبت‌نام خودرو در قالب سامانه طراحی‌شده برای فروش‌های خودرو ندارند و معمولاً این دلالان هستند که دستشان به خودرو‌های موجود در طرح‌های فروش فوری و اقساطی خودروسازان می‌رسند و باز هم مشتریان واقعی دست خالی از این فروش‌ها خارج می‌شوند. بسیاری از کارشناسان بازار خودرو بر این باورند که روند قیمتی در بازار طی هفته‌های آینده کاهشی بوده و کرونا تأثیر خود را بر رکود این بازار هم به جای بگذارد. سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در این رابطه می‌گوید: برخی قیمت‌هایی در سایت‌های فروش خودرو اعلام می‌کنند که هیچ مبنای واقعی ندارد و بیشتر به سمت قیمت‌سازی پیش می‌روند.

وی می‌افزاید: به هر حال طی روز‌های گذشته شیوع ویروس کرونا توانسته بسیاری از بازار‌ها را تحت‌تأثیر خود قرار دهد که بازار خودرو نیز از آن مستثنی نبوده‌است، بنابراین پیش‌بینی ما این است که ظرف روز‌های آینده، این رکود همچنان با بازار خودرو همراه باشد. به گفته مؤتمنی، دولت باید نظارت بیشتری بر فضای مجازی داشته باشد که به نظر هم می‌رسد این کار در حال انجام است، اما به هر حال هنوز هم باید مراقبت‌های لازم را صورت داده تا اعلام قیمت‌های دید خودرو از سوی عده‌ای در فضای مجازی، باعث تشویش بازار نشود. 

وی اظهار داشت: به هر حال تقاضا همچنان در بازار خودرو بالا است و عرضه هم باید همپای آن پیش رود، اما از همه مهم‌تر آن است که نباید با اعلام نرخ‌های غیرواقعی، زمینه را برای بر هم زدن بازار در شرایط کنونی فراهم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها