تامین ۲۰ درصدبرق دستگاه‌های دولتی از طریق انرژی خورشیدی
کد خبر: 992844
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AHc
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل:
مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل گفت: بر اساس دستورالعمل وزارتی جهت ترویج انرژی خورشیدی باید ۲۰ درصد از نیروی برق مصرفی ادارات و دستگاه‌های دولتی این استان از طریق انرژی خورشیدی تامین شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، حسین قدیمی در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: برای توسعه برق و انرژی خورشیدی دراستان اردبیل مشوق‌های خوبی پیش‌بینی شده و برق تولیدی مازاد به قیمت آزاد خریداری می‌شود.

وی افزود: برخی مناطق این استان از جمله پارس‌آباد مغان اقلیم خوب و مناسبی برای توسعه انرژی‌های نوین خورشیدی دارند.

مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل تصریح کرد: پس از ارائه مجوزها شرکت‌های توزیع نسبت به عقد قرارداد خرید تضمینی برق تولیدی اقدام کرده و و بدین ترتیب افرادی که ساختمان خود را مجهز به سیستم خورشیدی کرده‌اند، می‌توانند علاوه بر حذف قبض برق خود، برق تولیدی سلول خورشیدی خانه خود را به شبکه سراسری فروخته و درآمد مناسبی هم کسب کنند.

قدیمی بیان کرد: با هدف ترغیب مردم و سرمایه‌گذاران شرکت تولید برق استان حمایت خوبی از سرمایه‌گذاران این بخش انجام می‌دهد و برق تولید شده را بصورت تضمینی با قیمت ۱۰ هزار و ۴۰۰ ریال به ازای هر کیلو ولت ساعت خریداری می‌کند.

وی گفت: بر اساس دستورالعمل وزارتی جهت ترویج انرژی خورشیدی باید ۲۰ درصد از نیروی برق مصرفی ادارات و دستگاه‌های دولتی این استان از طریق انرژی خورشیدی تامین شود.

مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل همچنین با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی بیش از سه هزار میلیارد ریال به این شرکت بدهکار می‌باشند، استفاده از انرژِی خورشیدی را بسیار با صرفه‌تر بیان کرد.

قدیمی عنوان کرد: در راستای تولید برق از انرژی خورشیدی تاکنون چند نیروگاه خورشیدی توسط بخش خصوصی در استان راه‌اندازی شده و حدود پنج مگاوات از این طریق در استان برق تولید می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی