قتل در آزادی مشروط قتل!
کد خبر: 992786
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AGg
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۷
مردی که به اتهام قتل عمد بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود، در جریان نزاعی کودکانه دوباره مرتکب قتل و بازداشت شد. متهم روز گذشته در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، ۱۰‌مهر‌سال‌۹۶، مأموران کلانتری‌۲۱۱ قلعه‌نو، از مرگ مشکوک پسر جوانی در یکی از بیمارستان‌های پایتخت باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به امین ۲۴‌ساله بود که بر اثر اصابت چاقو زخمی شده، اما بعد از انتقال به بیمارستان به خاطر شدت جراحات فوت کرده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، برادر مقتول که در محل حاضر بود مورد تحقیق قرار گرفت و در توضیح به مأموران گفت: «با یکی از دوستانم به نام علی به خاطر فروش یک دستگاه موتورسیکلت اختلاف داشتیم. روز گذشته علی همراه چند نفر مقابل خانه‌مان آمد و بین من و او درگیری شد. در آن درگیری برادرم امین هم حضور داشت. وقتی درگیری بالا گرفت یکی از دوستان علی به نام محمد با چاقو به برادرم حمله کرد و به او یک ضربه زد.»

بعد از این توضیحات، تحقیقات برای دستگیری محمد ۲۰‌ساله آغاز شد تا اینکه در روند تحقیقات مشخص شد وی به خاطر قتل شبه عمد محکوم به پرداخت دیه بوده و حالا با قرار وثیقه آزاد است. به این ترتیب محمد شناسایی و بازداشت شد.

روز گذشته پرونده روی میز هیئت قضایی شعبه‌دهم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت. ابتدای جلسه نماینده دادستان بعد از قرائت کیفرخواست برای متهم درخواست اشد مجازات کرد. در ادامه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: «اتهام قتل عمد را قبول ندارم. علی از دوستانم بود. مدتی قبل او موتورش را بدون نوشتن قولنامه معامله کرده‌بود. خریدار همان موتور را به برادر مقتول به نام فرهاد فروخت تا اینکه موتور به دلیلی توقیف شد و به همین خاطر علی مدارک موتور را برای تحویل به مأموران کلانتری به فرهاد داد.»

متهم در ادامه گفت: «مدتی گذشت، اما فرهاد مدارک را پس نمی‌داد. این شد که علی تماس گرفت و گفت با او به صورت تلفنی درگیر شده‌است، به همین خاطر از من خواست همراهش مقابل خانه آن‌ها برویم تا مدارک را پس بگیریم.»

متهم در خصوص درگیری و قتل گفت: «قبول کردم و همراه علی به خانه آن‌ها رفتم. وقتی به محل رسیدیم فرهاد همراه برادر و دوستش مقابل در آمدند و در حالی که قمه و شمشیر داشتند ما را دوره کردند. من دستم خالی بود تا اینکه درگیری بالا گرفت و عینکم از روی صورتم افتاد. همان لحظه یک‌نفر با انتهای چاقو ضربه‌ای به سرم زد که خون جاری شد. باور کنید چشمانم جایی را نمی‌دید و نمی‌دانم چه کسی به مقتول ضربه زد.»

متهم درباره اتهام قبلی‌اش گفت: «چند سال قبل وقتی ۱۶‌ساله بودم با یکی از دوستانم کشتی گرفتم که گردنش شکست و فوت کرد. آن زمان به اتهام قتل عمدی بازداشت شدم، اما از اتهام قتل عمد تبرئه شدم و به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شدم. چند ماهی از آزادی‌ام با قرار وثیقه نگذشته بود که این حادثه رقم خورد و دوباره دستگیر شدم.»

بعد از دفاعیات متهم، سایر متهمان که به خاطر شرکت در نزاع دسته‌جمعی با قرار وثیقه آزاد بودند از خودشان دفاع کردند. سپس به عنوان شاهدان حادثه، چند نفر از آن‌ها گواهی دادند که محمد عامل قتل بوده‌است، اما تعدادی هم گفتند وقتی درگیری بالا گرفت فرار کردند و ندیدند چه کسی ضربه کاری را به مقتول زده است.

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار