با کاسبان کرونا برخورد می‌کنیم
کد خبر: 992613
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ADt
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۴
سخنگوی دولت:
سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه حداقل تا چند ماه آینده قیمت مواد ضد عفونی‌کننده و مواد بهداشتی افزایش نخواهد یافت، گفت: افراد سوداگر در این شرایط بدانند که با آن‌ها برخورد خواهد شد ولی باید همه با هم وارد عمل شویم.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: عصر روز گذشته نشست مشترک وزیر صمت و سخنگوی دولت در وزارت صنعت، معدن و تجارت با تولیدکنندگان اقلام بهداشتی و درمانی از جمله ماسک و مواد ضد عفونی برگزار شد. در این نشست وزیر صمت با اعزام نمایندگان خود به واحد‌های تولیدکننده خواستار نظارت و مساعدت بیشتر برای تولید کالا‌های مورد نیاز از جمله ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده و سایر اقلام شد. علی ربیعی نیز در نشست وزارت صنعت با تولیدکنندگان اقلام مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: در شرایط فعلی، مهم‌ترین داروی مبارزه با ویروس کرونا اعتماد است؛ اعتماد به نظام بهداشتی، اعتماد به نظام تولید و در مجموع اعتماد به همدیگر. وی با بیان اینکه فداکاری‌های بخش تولید مهم‌ترین عنصر این اعتماد است، افزود: مردم با خرید‌ها و رفتار‌های شخصی خود می‌توانند در این عرصه کمک بزرگی کنند. ربیعی با تأکید بر اینکه باید جلوی سوداگری در جامعه گرفته شود، گفت: با توجه به توان تولیدکنندگان و تکنولوژی مناسبی که داریم، قطعاً توان پاسخگویی به نیاز کشور را دارا هستیم و حتی بیشتر از نیاز کشور می‌توانیم تولید داشته باشیم.

علی ربیعی با بیان اینکه باید در بخش تولید مواد ضد‌عفونی‌کننده به سمت اشباع بازار حرکت کنیم، گفت: برای برخی از واحد‌های تولیدی مجوز ۲۴ ساعته و تغییر خط تولید به سمت اقلامی که بیشتر نیاز است، حرکت کرده‌ایم و امیدواریم مجوز‌ها برای تغییر خط‌تولید به این سمت سریع صادر شود. وی با بیان اینکه سه مسئول در وزارت صنعت برای این منظور و پاسخگویی تعیین شده‌اند، خاطر نشان کرد: مشکلاتی در زنجیره تولید و در حوزه گمرک وجود دارد، که باید بگویم در حال حل‌شدن است. سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه حداقل تا چند ماه آینده قیمت مواد ضد‌عفونی‌کننده و مواد بهداشتی افزایش نخواهد یافت، تصریح کرد: افراد سوداگر در این شرایط بدانند که با آن‌ها برخورد خواهد شد، ولی باید همه با هم وارد عمل شویم.

ربیعی با بیان اینکه نمی‌دانم اسم این سوداگران را چه بنامیم، کاسبان نگرانی، کاسبان هراس مردم یا کاسبان کرونا تأکید کرد: برخی از تولید‌کنندگان به صورت سه شیف در حال کار‌کردن بوده که این موضوع خوشحال‌کننده است، ولی این را نیز مطرح می‌کنند که به دلیل این افزایش تولید استهلاک دستگاه‌ها بالا رفته که ان‌شاءالله وزارت صنعت این مشکل آن‌ها را حل خواهد کرد.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه ارز دارو و تجهیزات در سال آینده با نرخ دولتی خواهد بود، ادامه داد: با توجه به اینکه مطالبات تجهیزات پزشکی و دارویی مانده است، در حال حاضر ۵ هزار میلیار تومان تأمین اجتماعی برای این منظور در نظر گرفته است و ان‌شاءالله بدهی بخش دارو و تجهیزات پزشکی نیز حل می‌شود.

وی تأکید کرد: از مردم درخواست می‌کنم که همه باید در شرایط بحرانی فداکاری کنیم و تولید‌کنندگان نیز اعلام کردند که به هر قیمتی اقدام به توزیع می‌کنند و خواهش می‌کنیم که بازار را با تقاضای کاذب به هم نریزیم. اتفاق چند روز گذشته شوک پایه بود و دیگر مشکلی نخواهیم داشت زیرا کالا به وفور وجود دارد. بنابراین با اعتماد به هم با ویروس کرونا مقابله می‌کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار