تمهیدات دولت برای خنثی‌سازی آثار اقدام «FATF»
کد خبر: 992423
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AAp
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
رئیس دفتر رئیس‌جمهور خبر داد
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت تمام همت و توان خود را برای ایجاد فضای مناسب در زمینه فعالیت‌های اقتصادی به کار گرفته است، گفت: دولت تمهیدات و برنامه‌ریزی‌هایی در جلسه اخیر خود اندیشیده است تا آثار اقدام روز جمعه FATF را خنثی کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، محمود واعظی روز گذشته در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان فارس اظهار داشت: وجود نگاه توسعه‌ای و حمایتی از سوی تمام دستگاه‌ها و نهاد‌ها برای توسعه کشور و استان اهمیت زیادی دارد و امروز شاهد آن هستیم که با برخورداری از چنین نگاهی و با توجه به شرایط تحریم تمام همت و تلاش مسئولان بر این است که استان‌ها توسعه یابد. رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تأکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به این بخش گفت: دولت و شخص رئیس‌جمهور معتقدند تا وقتی که اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره نشود این اقتصاد شکوفا نخواهد شد، لذا نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اهتمام جدی و ویژه‌ای داریم.

باید به انتخاب مردم احترام بگذاریم
واعظی با اشاره به اینکه شرایط اجتماعی و سیاسی کشور بعد از انتخابات دوم اسفند تغییر خواهد کرد و با خارج شدن از فضای رقابت‌های انتخاباتی شاهد فضای آرام‌تری در اداره امور کشور خواهیم بود، گفت: به همه منتخبان مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور تبریک می‌گویم. امروز همه باید به انتخاب مردم احترام بگذاریم و بنای دولت بر این است که همانطور که با مجلس فعلی همکاری و تعامل داشته با مجلس آینده نیز همین روند را با قوت ادامه دهد. وی گفت: امروز همه قوا و نهاد‌ها هدفی جز خدمت به مردم، تأمین امنیت و منافع کشور و برآورده کردن معیشت و رفاه مردم ندارند و تجربه نشان داده که نه دولت و نه سایر قوا و دستگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند تمام مشکلات را برطرف کنند، لذا همه باید در کنار هم قرار بگیریم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه در خصوص اتفاقی که روز جمعه در زمینه FATF افتاد با مخاطب قرار دادن فعالان اقتصادی و بخش خصوصی اظهار داشت: در سال ۹۲ وضعیتی شبیه شرایطی که روز جمعه پیش آمد، داشتیم و با محدودیت‌های بسیار زیادی مواجه بودیم، اما دولت تمام تلاش خود را به کار گرفت تا از این شرایط خارج شویم و در این راستا چهار لایحه را تنظیم کردیم و همه این لوایح نیز در راستای سیاست‌ها و برنامه‌هایی است که باید خودمان در زمینه پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم انجام دهیم. واعظی گفت: امروز در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن همه تلاش ما طراحی راهکار و سازوکاری است که وضعیت کنونی کمترین تأثیر را در اقتصاد کشور داشته باشد و در این راستا برنامه‌هایی تنظیم شده که آن‌ها را دنبال خواهیم کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: برخلاف فضای غبارآلودی که از روز جمعه به وجود آمده که در قیمت ارز هم تأثیر گذاشته است، معتقدم آنچه اتفاق افتاده تغییر چندانی در وضعیت ارزی و مبادلات بانکی کشورمان به وجود نمی‌آورد و شرایط کنونی بسیار زودگذر است و به حالت عادی بازخواهد گشت.

واعظی گفت: دولت با تمهیداتی که اندیشیده قدرت مانوری به وجود آورده که تصمیم کنونی FATF تأثیر زیادی در آن ندارد، اما بی‌تردید وقتی تحریم‌های امریکا برداشته شود قرار داشتن در وضعیت کنونی می‌تواند تهدید جدی برای مبادلات بانکی کشورمان با جهان باشد، از این‌رو مصمم هستیم مشکلات را برطرف و کاری کنیم که دولت بعدی هم بستر مناسبی برای خدمتگزاری به مردم داشته باشد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: امروز باید به سمت اقتصاد دیجیتال حرکت کنیم، چراکه با روش‌های سنتی نمی‌توان تمام اهداف را برآورده کرد و در این مسیر باید فرهنگ‌سازی شود که چگونه می‌توان از اقتصاد فعلی به سمت فناوری‌های جدید به منظور توسعه اقتصادی، کشاورزی، بازرگانی و همه امور اقتصادی حرکت کرد. وی گفت: معتقدم به‌رغم تمام محدودیت‌ها و مشکلات می‌توانیم روی پای خود بایستیم و از همه مشکلات و گردنه‌ها به سلامت عبور کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار