سپاهان حاضر به بازی با پرسپولیس نشد!
کد خبر: 992265
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A8H
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
حاشیه‌های نقش‌جهان بدون تماشاگر
پرونده هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر در حالی عصر دیروز بسته شد که بازی پرسپولیس- سپاهان به دلیل عدم حضور زردپوشان در میدان لغو شد! شهرخودرو، اما طبق برنامه و با قبول تصمیم قانونی در ورزشگاه خالی از جمعیت به مصاف نفت مسجدسلیمان رفت و به پیروزی ۲ بر یک در این دیدار خانگی دست یافت.
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: شیوع کرونا و اهمیت پیشگیری و مقابله با آن، مسئولان ورزش را بر آن داشت تا رویداد‌های مختلف ورزشی را بدون حضور تماشاگر برگزار کنند. اگرچه انتظار می‌رفت مسابقات به‌طور کامل به تعویق بیفتد و ابتدا نیز چنین تصمیمی اتخاذ شده بود، اما در نهایت آقایان به این جمع‌بندی رسیدند که بازی‌ها بدون حضور تماشاگران برگزار شود. تصمیمی که البته به مزاج سپاهان و هوادارانش خوش نیامد، به طوری که مسئولان سپاهان تا آخرین لحظات در تلاش برای به تعویق انداختن بازی با پرسپولیس بودند. دیداری که به واسطه حاشیه‌های چند سال اخیر برای هر دو تیم و هوادارا ن‌شان از اهمیت بالایی برخوردار است. با وجود این درخواست سپاهان مورد موافقت قرار نگرفت تا این تیم به برگزاری بازی هفته بیستم برابر صدرنشین لیگ در ورزشگاه بدون تماشاگر رضایت دهد.

فتاحی: هواداران ما حق داشتند معترض باشند
هواداران سپاهان که به‌رغم مخالفت‌ها برای لغو بازی همچنان اصرار داشتند به تعویق دیدار با پرسپولیس، از ظهر یک‌شنبه مقابل هتل محل اقامت سپاهانی‌ها تجمع کرده بودند و با شعار‌های خود خواستار لغو بازی بودند. داستان، اما به این تجمع‌ها و سر دادن شعار‌های اعتراضی ختم نشد و کار را به جایی رساند که بسیاری از آن‌ها هنگام خروج اتوبوس سپاهان برای رفتن به ورزشگاه نقش‌جهان مقابل آن دراز کشیدند و از حرکت اتوبوس ممانعت به عمل آورند، آن هم در شرایطی که پرسپولیسی‌ها خیلی پیشتر خود را به ورزشگاه محل مسابقه رسانده بودند. تأخیر سپاهان، اما تا جایی پیش رفت که از زمان قانونی بازی نیز گذشت. در این شرایط فتاحی، سرپرست سپاهان با حمایت از طرفداران این تیم تأکید کرد که هواداران سپاهان حاضر بودند بازی ۳ بر صفر به نفع پرسپولیس شود، اما به ورزشگاه نرویم: «هوادار ما حق دارد که اعتراض کند، ولی این درست نیست که اعلام شود به خاطر بیماری کرونا این بازی بدون تماشاگر برگزار شود. در حق هواداران سپاهان ظلم شده و هوادار ما باید این بازی را از نزدیک می‌دید. سلامت همه مردم برای ما و تمام مسئولان مهم است، ولی در جلسه هماهنگی دیشب اعلام کردیم که اگر قرار است بازی بدون تماشاگر باشد، برگزار نشود.»

پیروانی: بعد از وقت قانونی بازی نمی‌کنیم
پیروانی، سرپرست پرسپولیس با گلایه از رفتار غیرحرفه‌ای سپاهان و عدم حضور این تیم در ورزشگاه صراحتاً عنوان کرد که سرخپوشان بعد از سپری شدن تایم قانونی بازی نخواهند کرد: «این واقعاً درست نیست که بازیکنان ما گرم کنند و آماده بازی شوند، اما سپاهان نیاید. قانون گفته بازی بدون تماشاگر برگزار شود، اما تیم حریف به ورزشگاه نیامده و بهانه آورده است. به همین دلیل پرسپولیس بعد از تایم قانونی حاضر نیست بازی کند. در واقع طبق قانون ما نیم ساعت منتظر سپاهان ماندیم، اما این تیم در تایم مورد نظر در زمین بازی حاضر نشد، به همین دلیل حاضر به بازی کردن نبودیم، چراکه دلیلی نداشت ما گرم کنیم و آماده شویم، سپاهان هر زمان که دلش خواست به زمین بیاید. این پرسپولیس است، نه یک تیم محلات و دسته پنجمی.»

تابش: چطور بازی فینال جام حذفی بعد از ۳ ساعت برگزار شد؟
پرسپولیس همان‌طور که سرپرست این تیم گفته بود ساعت ۱۵:۴۵ و بعد از نیم ساعت صبر کردن راهی میدان شد و بعد از دست دادن با داوران و گرفتن عکس یادگاری دقایقی را نیز به انتظار تیم میزبان ماند، اما پس از عدم حضور سپاهانی‌ها در میدان (به‌رغم حضور در ورزشگاه) با تصمیم داور بازی، شاگردان یحیی راهی رختکن شدند تا خود را آماده رفتن از ورزشگاه کنند. این در حالی بود که تابش، مدیرعامل سپاهان در گفت‌وگویی تلویزیونی صراحتاً اعلام کرد که بازی انجام می‌شود: «چطور بازی جام حذفی با سه ساعت تأخیر برگزار شد، این بازی هم برگزار می‌شود. بازیکنان ما در زمین حاضر هستند و هیچ مشکلی برای برگزاری بازی وجود ندارد.» به‌رغم ادعای تابش، اما طبق تصاویر تلویزیونی سپاهان در زمین حاضر نشد، حتی برای گرم کردن. با وجود این بعد از تأیید لغو بازی، تابش مدعی شد بازیکنان سپاهان آماده بازی بودند و این پرسپولیس بود که حاضر به بازی کردن نشد. تابش، اما هیچ اشاره‌ای به گذشت زمان قانونی برای برگزاری بازی و حقی که از پرسپولیس در این میان ضایع شده به میان نیاورد!

سپاهان قصدی برای بازی کردن نداشت
سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در اظهارنظری جالب توجه مدعی شد که اراده‌ای برای برگزاری این بازی نبود. صحبت‌هایی که به سپاهانی‌ها به عنوان میزبان بازی برمی‌گشت. مسئله‌ای که با توجه به صحبت‌های یحیی گل‌محمدی، سرمربی سرخپوشان این تصور را ایجاد کرد که سپاهانی‌ها از ابتدا نیز قصدی برای بازی نداشتند: «ما مشکلی برای برگزاری بازی نداشتیم و حتی نیم ساعتی را هم که زمان خواستند دادیم، اما هیچ تدارکاتی از این تیم در زمین نبود و بازیکنان سپاهان حتی نمادین هم برای گرم کردن در زمین حاضر نشدند.» مسئله‌ای که انصاریفرد، مدیرعامل پرسپولیس نیز با تعجب به آن اشاره می‌کند: «مگر می‌شود گفت هواداران اجازه ندادند بازی کنیم. این چه حرفی است. سپاهانی‌ها به ورزشگاه آمدند، اما حتی تدارکات این تیم هم به کنار زمین نیامدند و این نشان می‌داد آن‌ها قصدی برای بازی نداشتند.»

بازی باید ۳ بر صفر شود
در حالی که باشگاه پرسپولیس بعد از رخ دادن اتفاقات نقش‌جهان و عدم حضور سپاهان در زمین انتظار دارد طبق قانون بازی ۳ بر صفر به سود سرخپوشان اعلام شود، عسگری رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال می‌گوید که فقط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می‌تواند براساس گزارش داور در مورد نتیجه بازی پرسپولیس و سپاهان تصمیم‌گیری کند. مظفری، کارشناس داوری، اما می‌گوید وقتی ناظر بازی مراسم ابتدایی شروع بازی را برگزار کرده و پس از آن یکی از تیم‌ها حاضر نشده و به تیم دیگر گفته که به رختکن برود، طبق قانون باید بازی را ۳ بر صفر به سود تیمی اعلام کند که در زمین حاضر شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار