ورود سازمان بازرسی کل کشور به تخلفات شورای عالی استان‌ها
کد خبر: 992257
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A89
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
عضو شورای عالی استان‌ها گفت: سازمان بازرسی کل کشور، وزارت کشور و دیگر دستگاه‌های نظارتی به موضوع شورای عالی استان‌ها و بررسی تخلفات احتمالی ورود پیدا کرده‌اند.
سرویس جامعه جوان آنلاین:  حمزه قادری، نماینده مردم استان سیستان‌و‌بلوچستان در شورای عالی استان‌ها درباره انتخابات هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: در قانون اساسی از ماده ۱۰۱ تا ۱۰۶ مربوط به شوراهاست و شورا‌ها نیز آیین‌نامه‌های داخلی و قوانین خاص خود را دارند.

وی تأکید کرد: انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها فرآیند خاص خود را دارد و زیرنظر وزارت کشور در مرحله نخست برگزار می‌شود و مابقی مراحل به شورا‌ها واگذار شده است. نماینده مردم استان سیستان‌و‌بلوچستان در شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: در روز انتخابات هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها سه نفر از نمایندگان از استان خوزستان در جلسه رأی‌گیری دعوت نشده بودند که در این خصوص نیز نامه‌ای از سوی استانداری خوزستان به شورای عالی استان‌ها ارسال شده بود. وی تأکید کرد: ما باید به قانون احترام بگذاریم و این موضوع را از مراجع قانونی پیگیری کنیم. اگر انتخابات غیرقانونی برگزار شده است، مجدداً برگزار شود و ما مطیع قانون هستیم.

قادری بیان داشت: در حال حاضر سازمان بازرسی، وزارت کشور و دادستانی به موضوع شورای عالی استان‌ها ورود کرده‌اند و مسائل در حال بررسی و پیگیری است. نماینده مردم استان سیستان‌و‌بلوچستان در شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: در نهایت این موضوع باید در هیئت حل اختلاف مورد بررسی و تأیید نهایی قرار بگیرد. وی خاطرنشان کرد: در خصوص نامه وزارت کشور به شورای عالی استان‌ها، این نامه در اختیار اعضا قرار نگرفته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار