تحریم امریکا مانند کرونا ترسش از واقعیت آن بیشتر است
کد خبر: 992252
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A84
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
روحانی در دیدار وزیر خارجه اتریش:
رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم امریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است که در برابر اقدامات غیرقانونی امریکا ایستادگی کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی روز گذشته در دیدار وزیر امور خارجه اتریش، روابط تهران و وین را بسیار خوب و دوستانه خواند و افزود: دو کشور ظرفیت‌های خوبی به‌ویژه در زمینه‌های اقتصادی برای همکاری دارند و امیدواریم اتریش در توسعه همکاری‌ها به فشار‌های غیرقانونی و نادرست امریکایی‌ها اعتنا نکند.

رئیس جمهور با بیان اینکه برجام و توافق هسته‌ای فقط تعلق به ایران، اروپا و یا کشور‌های ۱+۵ ندارد بلکه می‌تواند برای امنیت و صلح منطقه و جهان تأثیرگذار باشد، تصریح کرد: ما هنوز هم بر این باور هستیم که می‌توانیم برجام و این توافق را حفظ کنیم. دکتر روحانی با اشاره به اینکه توافق هسته‌ای می‌توانست پایه خوبی برای ایجاد اعتماد جدید بین ما و غرب از جمله اتحادیه اروپا و امریکا باشد، گفت: ایران به سهم خود به این توافق متعهد بوده است. رئیس جمهور با اشاره به تحریم مواد غذایی و دارو از سوی امریکا علیه مردم ایران در کنار تحریم‌های اقتصادی ایران، اظهار داشت: اعمال این تحریم‌ها یک اقدام تروریستی است و انتظار داریم اتحادیه اروپا در این زمینه به وظیفه انسانی خود عمل کند. روحانی در ادامه با تأکید بر اینکه امنیت منطقه ما باید توسط کشور‌های خود این منطقه تأمین شود، گفت: امروز امنیت آبراهه‌های منطقه نسبت به گذشته کاهش‌یافته و بسیاری از کشور‌های منطقه ما همچون یمن، عراق، سوریه و افغانستان در شرایط امنیتی مناسبی قرار ندارند. رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران «طرح صلح هرمز» را با هدف برقراری صلح و امنیت در منطقه ارائه کرده و این طرح با استقبال روبه‌رو شده است، تصریح کرد: همه مشکلات منطقه ما ناشی از مداخلات غلط و غیرقانونی امریکا در مسائل این منطقه است.

دکتر روحانی تأکید کرد: معتقدیم امنیت این منطقه در امنیت اروپا و همچنین امن بودن مسیر انرژی برای همه جهان و اروپا اهمیت دارد. رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد همکاری‌های ایران و اتریش در زمینه‌های مختلف دوجانبه و منطقه‌ای بیش از پیش گسترش یابد و با سفر وزیر خارجه اتریش به ایران شاهد تحول مثبت در روابط دوجانبه و روابط با اتحادیه اروپا باشیم. الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور و صدر اعظم کشورش به رئیس جمهور ایران، روابط دو کشور را دوستانه و دیرینه توصیف کرد و بر تلاش برای توسعه و تعمیق این روابط در همه زمینه‌ها به‌ویژه روابط تجاری و اقتصادی تأکید کرد. شالنبرگ با اشاره به میزبانی وین از مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵، برجام و توافق هسته‌ای را نقطه عطفی در اعتمادسازی در منطقه و جهان عنوان کرد و افزود: حفظ برجام سیاست اصلی ما و اتحادیه اروپا است و برای آن همه تلاش خود را انجام خواهیم داد.

وزیر امور خارجه اتریش تأکید کرد: معتقدیم که برجام در حفظ آرامش و ثبات منطقه نقش مهمی دارد و حفظ آن ضروری است و همچنین ایران نقش مهمی برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه ایفا می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار