راه‌اندازی واحد جمع‌آوری بخارات هیدروکربنی در پتروشیمی شازند
کد خبر: 991608
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049xg
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
سرویس ایران جوان آنلاین: واحد جمع‌آوری بخارات هیدروکربنی (کهاب) در واحد تولیدی، صنعتی پتروشیمی شازند راه‌اندازی شد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند در مراسم راه‌اندازی واحد جمع‌آوری بخارات هیدروکربنی (کهاب) که با حضور استاندار استان مرکزی گفت: روزانه بیش از یک‌هزار تن ترکیبات هیدروکربنی که از محصولات استراتژیک و صادراتی این شرکت است به صورت مایع در تانکر‌های حمل و نقل جاده‌ای بارگیری می‌شود که قبلاً و در فرآیند سنتی باعث هدر رفت بخش قابل توجهی از این محصول می‌شد.
ابراهیم ولدخانی افزود: هنگام بارگیری از طریق دریچه‌های بالای مخزن مقدار قابل توجهی بخارات هیدروکربنی از بالای دریچه‌ها خارج می‌شود که با توجه به ترکیب درصد مواد تشکیل دهنده محصولات مذکور، قابلیت انتشار، انفجار، اشتعال، آتش سوزی و انتشار در محیط را به دنبال دارد و از طرفی انتشار بخارات هیدروکربنی باعث هدر رفت میزان قابل توجهی از ترکیبات می‌شود که بر این اساس طرح ساخت و راه‌اندازی مهاب در دستور کار شرکت پتروشیمی شازند قرار گرفت.
وی اضافه کرد: طرح بازیافت بخارات هیدروکربنی (مهار) هشت سال پیش در این واحد تولیدی مطرح شد، اما فرآیند ساخت آن از دو سال و نیم پیش با بهره‌گیری از دانش فنی متخصصان و مهندسان بومی شرکت آغاز و اکنون آماده بهره‌برداری است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند با بیان اینکه طرح بازیافت بخارات هیدرو کربنی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی انجام شده است، افزود: صفر تا ۱۰۰ طرح بازیافت بخارات هیدروکربنی از سوی متخصصان و کارشناسان داخلی شرکت طراحی و ساخته شده است. ولدخانی گفت: پیش از این تمام فعالیت‌های تولیدی در شرکت پتروشیمی شازند با حضور شرکت‌های خارجی انجام می‌شد، اما اکنون ساخت واحد جمع‌آوری بخارات هیدروکربنی (کهاب) و عملیات اورهال شرکت با بهره‌گیری از دانش بومی شرکت و بدون کوچک‌ترین دخالت شرکت‌های خارجی انجام می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار