پرترافیک‌ترین و کم مسافرترین فرودگاه‌ها
کد خبر: 990832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049lA
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش ۱۰ میلیون کیلوگرم بار در دی‌ماه در رتبه نخست قرار گرفت، گفت: در این ماه فرودگاه سمنان با متوسط ۲۱ مسافر در هر پرواز کمترین تراکم مسافر را داشت.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حمیدرضا سیدی اظهار کرد: بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها در دی‌ماه ۹۸ جابه‌جا شدند این در حالی است که دی‌ماه ۹۷، بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها جابه‌جا شده بودند.

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از رشد یک درصدی در نشست و برخاست و افزایش پنج درصدی ارسال و پذیرش بار در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد.

‌وی گفت: در دی‌ماه ۹۸، با انجام ۲۹ هزار و ۸۳۷ فروند نشست و برخاست، بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر به همراه بیش از ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه‌جا شده است.

‌سیدی اظهار کرد: در دی‌ماه ۹۷ با انجام ۲۹ هزار و ۴۰۱ پرواز، حدود ۳۳ میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و فرودگاه امام خمینی (ره) جابه‌جا شده بود.

* مهرآباد پرترافیک‌ترین فرودگاه کشور

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در دی‌ماه ۹۸، فرودگاه مهرآباد با ۱۰ هزار و ۵۳۸ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی حدود یک میلیون و ۲۴۵ هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است.

* فرودگاه‌های مشهد و امام خمینی (ره) در رتبه‌های دوم و سوم ترافیک فرودگاهی

وی ادامه داد: فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد با انجام ۴۰۰۵ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۵۶۷ هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی (ره) با انجام ۳۰۸۴ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۴۵۱ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

* جابه‌جایی ۱۰ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در فرودگاه امام خمینی (ره) در یک ماه‌

سیدی گفت: در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش حدود ۱۰ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود هشت میلیون و ۵۸۰ هزار کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

* فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد و شیراز در رتبه‌های برتر پرواز‌های داخلی

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: سهم پرواز‌های داخلی از کل پرواز‌های دی‌ماه ۹۸، نشست و برخاست ۲۵ هزار و ۵۱۴ فروند هواپیماست که طی آن حدود ۳ میلیون مسافر و بیش از ۲۱ میلیون کیلوگرم بار منتقل شده‎است.

وی افزود: با توجه به اینکه همه پرواز‌های فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش، این فرودگاه در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۳۴۱۶ فروند نشست و برخاست و بیش از ۴۸۵ هزار و ۵۰۰ نفر اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با انجام ۱۹۳۰ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از ۲۰۲ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم پرواز‌های داخلی قرار دارد.

* فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، مشهد و شیراز در رتبه‌های برتر پرواز‌های داخلی

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: همچنین سهم پرواز‌های خارجی دی‌ماه ۹۸ در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها به علاوه فرودگاه امام خمینی (ره) نیز، نشست و برخاست ۴۳۲۳ فروند هواپیما است که طی آن حدود ۶۰۷ هزار مسافر اعزام و پذیرش و حدود ۱۳ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است.

به گفته سیدی، در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست ۳۰۰۵ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۴۴۹ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۱۰ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۵۸۹ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود ۸۲ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۳۲۶ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود ۳۶ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۷۸۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.

۸۰ درصد پرواز‌های خارجی در دو فرودگاه امام (ره) و مشهد

وی افزود: در دی‌ماه ۹۸ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پرواز‌ها به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، امام خمینی (ره)، شیراز، کیش، اهواز، اصفهان، بندرعباس و تبریز انجام شده است؛ همچنین حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پرواز‌های داخلی به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اهواز، اصفهان، بندرعباس، تبریز و یزد انجام شده و حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پرواز‌های بین‌المللی به ترتیب در دو فرودگاه امام خمینی (ره) و مشهد انجام شده است.

* سه‌شنبه‌ها بیشترین پرواز‌ها انجام می‌شود

به گفته سیدی، نحوه توزیع پرواز‌ها در ساعات شبانه‌روز و روز‌های هفته نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت شبانه روز، اوج پرواز‌ها در ساعت ۲۰ و در روز‌های هفته، اوج پرواز‌ها در روز سه شنبه بوده است.

* کمترین تراکم مسافر در فرودگاه سمنان با متوسط ۲۱ مسافر در هر پرواز

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در دی‌ماه ۹۸ نشست و برخاست‌های مسافری در فرودگاه امام خمینی (ره) با متوسط ۱۴۶ مسافر در هر پرواز و در فرودگاه سمنان با متوسط ۲۱ مسافر در هر پرواز به ترتیب بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل می‌شوند
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار