قارداشی: رای صد درصدی مجمع نتیجه ۱۴ سال مدیریتم بود نه رایزنی‌ها
کد خبر: 990398
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049eA
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به رایزنی‌هایی که پیش از مجمع انتخاباتی این فدراسیون داشت، گفت: البته عملکردم در چهار سال گذشته بیشتر از این رایزنی‌ها در کسب رای کامل مجمع کمک حال شد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: مهرداد علی قارداشی با یادآوری اینکه در مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس روی میز با کسب ۴۱ رأی موافق از ۴۱ رأی مأخوذه به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد، گفت: به نظرم کسب این میزان رأی به دلیل عملکردی بود که در چهار سال گذشته داشتم. شناخت ایجاد شده از این عملکرد باعث اعتماد دوباره اعضای مجمع شد. فقط امیدوارم شرمنده این اعتماد نشوم و شرایط هم به گونه‌ای باشد که بتوانیم برنامه‌های موردنظر را اجرا کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «رأی مجمع تنها نتیجه عملکرد بود یا رایزنی‌های احتمالی پیش از انتخابات هم در آن تأثیرگذار بود؟»، گفت: البته پیش از مجمع انتخاباتی سفرهای استانی داشتم و با برخی هم تماس داشتم تا برنامه‌هایم را ارائه کنم اما به این باید توجه داشت که این سفرها و تماس‌ها در یک روز یا یک ساعت انجام شد اما در بخش عملکرد یک پیشینه ۱۴ ساله وجود دارد.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در این رابطه خاطرنشان کرد: طی چهار سال گذشته که رئیس فدراسیون بود. قبل از آن هم برای مدت ۱۰ سال دبیر فدراسیون بودم. ۱۴ سال زمان مناسبی است برای حاصل شدن شناخت کامل از یک مدیر؛ اگر شیوه مدیریت اشتباه بود بعد از این مدت زمان مشخص می‌شد و دیگر هیچ رایزنی و تماسی هم نمی‌توانست منجر به رأی مثبت شود.

قارداشی با تاکید بر اینکه قصد دارد برای چهار سال دوم ریاستش در فدراسیون تنیس روی میز روند چهار سال نخست را ادامه دهد، تصریح کرد: البته این موضوع به شرط فراهم بودن شرایط مشابه چهار سال اول فراهم می‌شود. به هر حال فشار تحریم‌ها نسبت به گذشته بیشتر شده و تأثیر آن هم در تمام بخش‌ها به خصوص بخش بین الملل محسوس است. باید تلاش کنیم تأثیر منفی این موضوع را کم کنیم و اینگونه شرایط را برای اجرای برنامه‌های موردنظر فراهم کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که «برای چهار سال جدید ریاست در فدراسیون تنیس روی میز، موضوع یا برنامه خاصی در نظر دارید که بیشتر و پُررنگ تر از دیگر برنامه‌ها پیگیر تحقق آن باشید؟»، گفت: تمام برنامه‌ها و اهداف شأن به صورت زنجیروار به یکدیگر متصل هستند. موضوعی نیست که خاص تر از بقیه باشد. البته که پیشانی کارهای‌مان موفقیت در امور بین الملل است و آنچه می‌تواند مکمل باشد منابع مالی است که باید به حد نیاز جذب و مدیریت شوند. در این بین از منابع انسانی و چگونگی به کارگیری آنها هم نباید غافل شد.رئیس فدراسیون تنیس روی میز در ادامه به در پیش بودن میادین کسب سهمیه المپیک در بخش انفرادی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که نمایندگان ایران از فرصت‌های باقی مانده بتوانند بهترین استفاده را داشته باشند.

«اخیرا تیم ملی تنیس روی میز در مسابقات گزینشی المپیک شرکت داشت اما با شکست برابر اسلوونی در همان دیدار نخست از کسب نتیجه بازماند. فکر می‌کنید اگر همزمان با این رقابت‌ها مدیریت فدراسیون را عهده دار بودید، نتیجه‌ای غیر از این به دست می‌آمد؟»؛ این اولین پرسش خبرنگار مهر در رابطه با المپیک بود که قارداشی به آن پاسخ داد.

وی در این زمینه به پیشینه دیدارهای ایران و اسلوونی در بخش انفرادی و تیمی اشاره کرد و گفت: در بخش تیمی اسلوونی به صورت صد درصد پیروز دیدارهای برگزار شده با ایران بوده است. در بخش انفرادی هم ۸۰ درصد مواقع ایرانی‌ها بازنده بودند. در رنکینگ فعلی جهانی هم اسلوونی از هر حیث موقعیت بهتری نسبت به ایران دارد. بنابراین نمی‌توانستیم از رقابت با چنین تیمی انتظاری غیر از نتیجه به دست آمده داشته باشیم.

قارداشی ادامه داد: من نمی‌توانم مدعی شوم که اگر من بودم حتماً نتیجه‌ای دیگر به دست آمد چون اثبات آن مشکل می‌شد. مهم این بود که با وجود این شرایط، ملی پوشان ما عملکرد خوبی داشتند و رقابت نزدیکی با حریف برگزار کردند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به اینکه تایلند فروردین ماه میزبان مسابقات انتخابی المپیک در بخش انفرادی است، خاطرنشان کرد: نوشاد و نیما عالمیان ۵۰ درصد شانس دارند که از حضور در این رقابت‌ها صاحب سهمیه شوند اما به هر حال شرایط رقیب و روز رقابت هم تعیین کننده است.

وی به قهرمانی اخیر برادران عالمیان در بخش دونفره تور جهانی اسپانیا اشاره کرد وگفت: «گریل کراسی منکو» قزاقستانی که رقیب برادران عالمیان است در بخش انفرادی همین رقابت‌ها قهرمان شد اما در بخش دوبل نتیجه‌ای نگرفت. یعنی عملکردی متفاوت از نوشاد و نیما داشت. در رنکینگ ماه فوریه نوشاد از این حریف قزاقستانی پیش افتاد. می‌خواهم بگویم موقعیت بازیکنان خیلی نزدیک است و در چنین شرایطی مسائل جانبی هم تأثیرگذار است.

قارداشی با بیان اینکه نوشاد و نیما شانس ۵۰ درصدی برای کسب سهمیه المپیک در تایلند دارند، خاطرنشان کرد: البته یک مرحله مسابقات گزینشی دیگر هم خردادماه سال آینده در قطر برگزار می‌شود. ضمن اینکه بر اساس رنکینگ جهانی هم تعدادی بازیکن صاحب سهمیه می‌شوند اما چون برای نخستین بار رقابت‌های بخش میکس دوبل به المپیک توکیو اضافه شده هنوز تعداد دقیق بازیکنانی که از رنکینگ جهانی صاحب سهمیه می‌شوند، مشخص نیست. در کل امیدواریم در توکیو نماینده داشته باشیم.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز همچنین در مورد شرایط کسب سهمیه در بخش بانوان گفت: برای مسابقات تایلند تیم بانوان هم اعزام می‌شود اما هنوز سرمربی تیم بانوان و مدیر تیم‌های ملی (خانم ایران منش و آقای میرالماسی) در مورد ترکیب تیم اعزامی تصمیم نهایی را نگرفته اند. در هر صورت در آسیای میانه و در بخش بانوان دو بازیکن قزاقستانی اول و دوم هستند. ندا شهسواری سوم است و مهشید اشتری هم نفر دوم ایرانیان به حساب می‌آید
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار