تأییدصلاحیت بیش از ۷هزار داوطلب، انتخابات را رقابتی کرده است
کد خبر: 989483
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049PP
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
دبیر شورای نگهبان:
سرويس سياسی جوان آنلاين: دبیر شورای نگهبان با اشاره به تأیید بیش از ۷هزار نفر نامزد از طیف‌های گوناگون سیاسی و افراد مستقل، گفت: با این حجم از نامزدها، انتخابات پیش رو همچون گذشته رقابتی خواهد بود.
به گزارش فارس، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان روز گذشته در جلسه این شورا با اشاره به پایان مرحله بررسی شکایات داوطلبان گفت: روز‌های کاری حساس و فشرده‌ای را در هفته گذشته پشت سر گذاشتیم تا به تمامی شکایات داوطلبان با دقت رسیدگی کنیم.
آیت‌الله جنتی تأکید کرد: تمام دقت‌مان را کردیم تا داوطلبان با شرایط قانون انتخابات مطابقت دهیم و آن‌ها را احراز و تأیید صلاحیت کنیم چراکه اگر بی‌دقتی در این زمینه صورت بگیرد و انسانی فاقد شرایط وارد مجلس شود، دیگر نمی‌شود کاری کرد. متأسفانه سازوکار «خودنظارتی» مجلس با نام هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هم کارآمدی لازم را ندارد.
وی در ادامه به تأیید بیش از ۷هزار نفر نامزد از طیف‌های گوناگون سیاسی و افراد مستقل اشاره کرد و گفت: با این حجم از نامزدها، انتخابات پیش رو همچون گذشته، ان‌شاءالله رقابتی و سالم برگزار خواهد شد.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته ده‌ها انتخابات برگزار و امور کشور به اتکای آرای مردم اداره شده است، گفت: در همه این انتخابات‌ها مردم با اعتماد به نهاد‌های برگزارکننده انتخابات و شورای نگهبان پای صندوق‌های رأی آمده‌اند و به سلامت انتخابات ایمان داشته‌اند. نباید با اظهارات ناصحیح، اعتماد مردم به انتخابات را خدشه‌دار کرد. وی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان همواره از رأی مردم پاسداری کرده و اجازه نداده جمهوریت نظام و حق‌الناس پایمال شود. در این دوره هم اینگونه بوده و تا آخرین مرحله انتخابات و تأیید نتایج آرا، نظارت شورای نگهبان ادامه خواهد یافت.
دبیر شورای نگهبان خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات متذکر شد: همه به ویژه مسئولان و مجریان محترم انتخابات باید دقت نظر داشته باشند تا با رعایت بی‌طرفی و انجام دقیق قانون زمینه مشارکت خوب و انتخابات سالم فراهم شود و از طرح سخنان و اظهارات حاشیه‌ساز پرهیز کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار