پیشنهاد فرمانده ناجا مبنی بر فعالیت دائمی دبیرخانه همایش
کد خبر: 989193
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Kj
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
فرمانده نیروی انتظامی وظایف ناجا در تحقق جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را تبیین و تشریح کرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار "حسین اشتری" در همایش ملی ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم و همچنین سپهبد شهید"حاج قاسم سلیمانی"، مجاهد شهید "ابو مهدی المهندس" و همراهانش افزود: برای شهدای جبهه مقاومت آرزوی علو درجات داریم؛ ان شاء الله همان گونه خون پربرکت شهید حاج قاسم سلیمانی " باعث تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران، همبستگی بیشتر بین مردم و ناامیدی دشمنان شد بتوانیم راه این سردار پرافتخار اسلام و همرزمانش را ادامه دهیم و به تعبیر مقام معظم رهبری که از شهید " سلیمانی" به عنوان " مکتب سلیمانی" یاد کردند، پیرو این مکتب و روش باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه افتخار نیرو‌های مسلح به شهدایشان است، ادامه داد: امید است راه و روش سردار سرافراز سپاه اسلام "حاج قاسم سلیمانی" و همرزمانش، راه و منش همه ما و دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد تا بتوانیم در جهت تعالی بیشتر این نظام مقدس و نیرو‌های مسلح گام برداریم.

سردار اشتری ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: ان شاء الله در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، مردم با شکوهتر از مراسم و راهپیمایی‌های سال‌های گذشته، حضور خواهند یافت.

این مقام عالی انتظامی کشور با بیان اینکه ۴۱ سال افتخار، بالندگی، پیشرفت و تعالی را در این کشور شاهد بوده ایم، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با هدایت‌ها و رهنمود‌های حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و پیروز شد و بالاترین تغییرات را این انقلاب در کشور و جهان ایجاد کرد؛ انقلاب ما در جهان نمونه و مشابه‌ای ندارد و متفاوت‌تر از همه انقلاب‌های دنیا است، چرا که ریشه در باور‌های دینی و اعتقادات ارزشی مردم دارد و اینک مستحکم و پابرجا و باقدرت مسیر تعالی خود را ادامه می‌دهد.

سردار اشتری با تاکید بر لزوم مرور تاریخ انقلاب اسلامی طی این ۴۱ سال، تصریح کرد: در طول این سال ها، موانع و مشکلات بسیاری در مسیر ما بود؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در آغازین روزها، گروه‌های تجزیه طلب، منافقان و ... سعی داشتند به این انقلاب، نظام، کشور و مردم ضربه بزنند؛ در غرب و شرق و ... کشور با گروه‌های ضدانقلاب برای صیانت از انقلاب درگیر شدیم و بعد از آن، دشمنان جنگ را بر ما تحمیل کردند و ما هشت سال با کمترین امکانات در دوران دفاع مقدس از ارزش‌ها و آرمان هایمان دفاع کردیم.

وی اضافه کرد: جنگی که دشمنان بر ما تحمیل کردند، مشابه نداشت؛ تمام دنیا در مقابل کشور ما با یک نظام اسلامی نوپا ایستادند، اما مردم با هدایت‌های حضرت امام (ره) در مقابل دشمنی‌ها ایستادند و رزمندگان ما پیروز میدان شدند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: پس از جنگ تحمیلی، دشمنان توطئه‌ها و فتنه‌های مختلفی را علیه کشور ما طرح ریزی کردند، اما با هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بصیرت و هوشیاری مردم در پشتیبانی از نظام و انقلاب، دشمنان راه به جایی نبردند و امروز شاهدیم که با لطف و عنایت الهی این انقلاب مسیر خود را شتابان طی می‌کند و ان شاء الله در گام دوم، چهل سالگی انقلاب رشد و بالندگی این نظام افزون خواهد شد.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از برگزارکنندگان این همایش ملی به ویژه حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی"؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، خاطر نشان کرد: از همه دست اندرکاران برگزاری این همایش علمی، جهادی و پرمحتوا به ویژه از نخبگان و صاحب نظرانی که با ارسال مقالات خود به برگزاری هر چه بهتر این همایش کمک کردند، تقدیر می‌نمایم.

وی با اشاره به ارائه گزارش توسط سردار "رمضان شعبانی"؛ معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا و دبیر همایش، عنوان کرد: بر مبنای گزارش ارائه شده در می‌یابیم که این همایش ملی پیشینه خوبی دارد و برای برگزاری آن زحمات بسیاری کشیده شده و ان شاء الله دستاورد‌های مطلوبی نیز خواهد داشت؛ نیروی انتظامی با توجه به گستردگی و تنوع ماموریت هایش، از طرفی به واسطه ارتباط مستمر با آحاد جامعه به برگزاری چنین همایش‌هایی برای پیشبرد ماموریت هایش نیاز دارد؛ بنده به سهم و نوبه خود از همه افرادی که به هر نحو و شکلی ما را در برگزاری چنین برنامه‌ای یاری کردند، قدردانی می‌کنم.

سردار اشتری عنوان کرد: بر مبنای تورقی که در مقالات ارسال شده به این همایش داشتم، باید بگویم تمام مقالات در راستای پیشبرد بهتر ماموریت‌های ناجا قابل بهره برداری است و ان شاء الله دستاورد‌های برگزاری این همایش ملی به کسب موفقیت‌های روزافزون ناجا کمک کند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در ادامه پیشنهاد فعالیت دائمی دبیرخانه این همایش را مطرح کرد و گفت: برگزاری این همایش نباید به منزله ختم و پایان کار تلقی شود بلکه باید از این پس اقدامات عملی و اجرایی خودمان را آغاز کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین وظایف ناجا در تحقق جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پرداخت و افزود: فلسفه خلقت و رسالت انبیاء و اولیا الهی؛ تعالی و تکامل انسان‌ها و رساندن مردم به عبودیت و تقرب الهی است و برای رسیدن به این هدف بزرگ باید گام‌های اساسی برداشته شود.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اضافه کرد: تشکیل نظام اسلامی گام اول در راستای تحقق هدف اشاره شده است و اگر بخواهیم نظام اسلامی را در جوامع تشکیل دهیم باید آحاد مردم در مواجهه با نظام طاغوتی و ظلم به پاخیزند.

سردار اشتری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ شکل گرفت و جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد و به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شکل گیری انقلاب اسلامی گام اول است، گفت: پس از تشکیل نظام اسلامی، قانون اساسی با بهره گیری از نظرات نخبگان و صاحب نظران دارای تجربه نگاشته و مصوب شد.

سردار اشتری یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، رفراندوم و نظرخواهی از مردم صورت پذیرفت و مردم بالاترین رای را به جمهوری اسلامی ایران دادند؛ در واقع آنچه که اشاره کردم مسیر‌های طی شده برای تحقق دولت اسلامی است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه تشکیل دولت اسلامی در مرحله پس از تشکیل نظام اسلامی قرار دارد، خاطر نشان کرد: دولت اسلامی به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) صرفا هیئت دولت و وزرا منظور نیست بلکه منظور از دولت اسلامی کل کارگزاران نظام اسلامی است و شامل همه قوا، ارکان و مردم می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت شکل گیری دولت اسلامی، یادآور شد: پس از تشکیل نظام اسلامی، امروز در مرحله شکل گیری دولت اسلامی هستیم، البته برای تشکیل این دولت باید اقداماتی صورت پذیرد و زیرساخت‌ها آماده شود؛ با تشکیل دولت اسلامی، جامعه اسلامی شکل می‌گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی اظهار امیدواری کرد ان شاء الله در گام دوم انقلاب اسلامی بتوانیم جامعه اسلامی پویا و بسیار نزدیک به آرمان‌های امام و رهبری داشته باشیم.

وی یادآور شد: در جامعه اسلامی علاوه بر حاکمان، کارگزاران و مسئولان آن جامعه بایستی همه مردم براساس حدود و احکام الهی زندگی خود را انجام دهند که تحقق چنین جامعه‌ای نیازمند مشارکت فرد، خانواده و همه اعضای جامعه است.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه همه آحاد جامعه در تشکیل جامعه اسلامی موثر هستند، ادامه داد: هر فردی وظیفه دارد خود را با مولفه‌های جامعه اسلامی منطبق کند و امیدواریم ما نیز بتوانیم در این مسیرپرشتاب برای تحقق چنین جامعه‌ای هر ساله گام‌های خوبی را برداریم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: مرحله پس از تشکیل جامعه اسلامی، شکل گیری تمدن اسلامی است؛ ان شاء الله روزی فرا رسد که همه جهان به سمت قربه الی الله و احکام الهی حرکت کنند و سمت و سوی دیگری نداشته باشند و توجه همه مردم جهان به اجرای احکام الهی، عدالت و مبارزه با ظلم باشد، ان شاء الله هر چه زودتر با ظهور حضرت، ولی عصر (عج) شاهد چنین جامعه‌ای باشیم. #
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار