کاندیدا‌ها به خاطر عظمت انقلاب از سیاه نمایی پرهیز کنند
کد خبر: 988471
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004995
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
علی لاریجانی:
رئیس مجلس گفت:همکاران من و ملت ایران، سالگرد انقلاب اسلامی و تبلیغات انتخابات مجلس را در پیش رو داریم، همه به خاطر عظمت انقلاب از سیاه نمایی پرهیز کنند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه مجلس، سالروز شهادت حضرت فاطمه را تسلیت گفت و اظهار داشت: در چند سال اخیر سیاست آمریکا مقابله همه جانبه با ملت ایران شده است.

وی افزود: آمریکا یکی از هدف‌های خود را ایجاد یأس و اختلاف و جدایی بین ملت و بدبین کردن مردم از مسئولان قرار داده است و این مطلب را علنا نیز اظهار می‌کند و آنقدر در این کار وقیحانه عمل می‌کند که حتی بعد از ترور شهید سلیمانی، رئیس جمهور آمریکا توئیت کرد که مردم عراق و ایران، خوشحالی کردند گرچه بلافاصله هم ملت رشید عراق و هم ملت بزرگ ایران، پاسخی دندان شکن به او دادند. اما هدف آن‌ها را ملاحظه کنید که به دنبال اتفراق بین مردم و ناامید کردن مردم نسبت به مسئولان خدوم هستند.

لاریجانی ادامه داد: انقلاب اسلامی با پیشوایی امام (ره) بر پایه وحدت امت و اعتماد عمومی شکل گرفت و از واژه‌هایی که امام (ره) از هر موضوع دیگری بیشتر آن را به کار برد، وحدت در بین ملت و مسلمانان بود. این کلید پیروزی در انقلاب و استمرار انقلاب است.

**عده‌ای به هر بهانه می‌خواهند صفوف ملت را متفرق کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: متأسفانه مثل اینکه عده‌ای به هر بهانه می‌خواهند صفوف ملت را متفرق کنند. امروز انقلابی واقعی کسی است که وفاق ملی را تحت زعامت رهبری معظم در کشور پیگیری نماید. تا قدرت ملت بر مکر دشمن فائق آید.

لاریجانی اضافه کرد: اگر به تحرکات آمریکا توجه اجمالی شود ملاحظه می‌کنید که برنامه بزرگتری برای کل مسلمانان تدارک دیده اند تا در قالب طرح قلابی قرن که اجزاء آن را مطرح می‌کنند همه مسلمانان را تحقیر نمایند.

وی گفت: اگر خوب دقت شود این جسارت‌ها نتیجه تفرقه کشور‌های اسلامی است که به رژیم صهیونیستی و آمریکا اجازه این تبهکاری را داده است، اما به زودی نتیجه این اقدام را درک می‌کنند و طلیعه آن در قیام مردم علیه آمریکا در روز‌های اخیر بود. آمریکا با دست خود این حرکت را در همه کشور‌های اسلامی فراگیر خواهد کرد.

**کاندیدا‌ها از سیاه نمایی پرهیز کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد: همکاران گرامی روز‌های در پیش، هم سالگرد پیروزی انقلاب و هم ایام تبلیغات انتخابات مجلس است. بیایید همه با توجه به شرایط کشور و به خاطر عظمت انقلاب اسلامی از سیاه نمایی پرهیز کنیم.

لاریجانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی عامل عزت ملت ایران و باعث استقلال کشور و حرکتی نو در جهان اسلام بوده و هست. قدر آن را بدانید.

وی خاطرنشان کرد: آمار‌ها در توسعه کشور نشان می‌دهد، دولت‌های پس از انقلاب علیرغم جنگ تحمیلی و خسارت‌های آن و شیطنت‌های مستمر آمریکا و غرب در جهت رفع محرومیت، تلاش‌های ارزشمندی داشته اند.

** چرا باید با هیجانات سیاسی ارکان مردم سالاری را تخریب کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استقرار قوای سه گانه مبتنی بر رأی مردم و ایجاد نظام مردم سالاری دینی، دستاورد بسیار ارزشمندی بود که با انقلاب حاصل شد. چرا باید با هیجانات سیاسی و هدف‌های نازل سیاسی ارکان مردم سالاری را تخریب کرد.

لاریجانی تأکید کرد: تعجب آور است که عده‌ای فکر کرده اند با تخریب نهاد مجلس و حرکت‌های ناصواب، حرکتی احیا گرانه را تعقیب مینمایند. مجلس مهمترین رکن مردم سالاری در کشور است. هرگونه محدودیت و تخریب مستقیماً اراده ملت را هدف گیری کرده است و یک عمل غیر انقلابی است.

وی گفت: مرحوم شهید مطهری می‌فرمود عده‌ای با فرصت طلبی تحت پوشش شعار‌های داغ و افراطی خود را در زمره انقلابیون قرار می‌دهند تا انقلابیون واقعی را از میدان به در کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیا این مجلس که برآمده از اراده ملت است، اقدامات مهمی انجام نداده است، افزود: آیا غیر از مجلس جایی بود که برای نجات روستاها، قانون توسعه روستا‌ها و اشتغال پایدار را با اذن رهبری، تصویب کرد که در اطراف روستا‌ها امکانات توسعه‌ای ایجاد شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: آیا مجلس نبود که قانون رفع موانع تولید که بسیار مهم بود را تصویب و چندین گزارش نظارتی ارائه کرد و اشکالات اجرایی را مشخص کرد؟ آیا مجلس نبود که در قانون ارزش افزوده سهم قابل توجهی برای روستا‌ها و شهر‌ها در نظر گرفت که باعث آبادانی روستا‌ها و شهر‌های کوچک شده است؟

وی گفت: آیا با تصویب مجلس نبود که گازرسانی و آسفالت روستا‌ها به انجام رسید و در برخی از موارد که با اشکالاتی مواجه شد می‌دیدید نمایندگان چقدر تلاش می‌کردند، آیا این مجلس نبود که با کار کارشناسی در مخالفت با تصمیم دولت در یکسان سازی ارز ۴۲۰۰ تومانی عمل کرد و آن را در مسیر درست قرار داد و امروز شما شرایط آرامی از وضعیت ارزی مشاهده می‌کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آیا وقتی مشکلات پیچیده در موسسات اعتباری ایجاد شد و میلیون‌ها نفر دچار خسارت شدند، مجلس نبود که با بحث‌های زیاد و جلسات علنی و غیر علنی، مسیری را برای حل مشکل میلیون‌ها نفر فراهم کرد؟

لاریجانی عنوان کرد: قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا، قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرق آسیا، قانون موافقت نامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر، قانون اصلاح تشکیلات، وظایف و شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، تدوین قوانین بانکداری و بانک مرکزی که کلیات یکی از آن‌ها تصویب شد، قانون سه فوریتی که اخیراً تصویب کردیم و ارتش آمریکا را به عنوان تروریست اعلام کردیم و ده‌ها قانون دیگر که مجموعاً ۱۷۵ قانون به تصویب مجلس رسیده است؛ آیا این مجموعه کار اساسی نبوده است؟

لاریجانی در این راستا به دستاورد‌های این دوره از مجلس در حوزه تقنین و نظارت پرداخت و گفت: قانون حفاظت از خاک، قانون هوای پاک، قانون حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی، قانون جامع حد نگار کشور، قانون حفاظت، احیا و مدیریت تالاب‌های کشور مثل دریاچه ارومیه، قانون افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها و میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی، قانون ساماندهی صنعت خودرو، قانون حمایت از محیط بانان و جنگل بانان، قانون حمایت از مرمت و نوسازی بافت‌های تاریخی، قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، قانون حمایت از حقوق معلولان، قانون نظام جامع آموزش تربیت فنی و حرفه ای، قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزش و پرورش غیر دولتی، قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، قانون کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص، قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، قانون استاندارد، قانون صدور چک، قانون اصلاح مبارزه با پولشویی، قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن، بخش‌هایی از قانون تجارت که قانون جامعی است و متأسفانه برخورد‌های بدی با آن شد، قانون مناطق آزاد و ویژه، قانون صندوق مکانیزه فروش، قانون مالیات بر ارزش افزوده نمونه‌ای از آن‌ها است.
منبع: فارس
برچسب ها: علی لاریجانی
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
جمال
|
Canada
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
1
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب علی لاریجانی پس سوالات متعدد شما در خصوص تصویب قوانین مختلف به گمان فراموش کردید مهم ترینشان را بیان کنید آن هم تصویب 20 دقیقه ای برجام بود
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار