دستگاه قضا با نگه داشتن مجرمان در زندان از پلیس حمایت کند
کد خبر: 988257
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00495d
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
سردار اشتری:
فرمانده ناجا گفت: با همت همکاران در پلیس مبارزه با مواد مخدر در ۱۰ ماهه امسال ۷۰۰ تن کشفیات مواد مخدر داشتیم که به نسبت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار حسین اشتری فرمانده ناجا صبح امروز در نشست سالانه رؤسای پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار کرد: اخلاص و ولایتمداری شهید سلیمانی از ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری شهید سلیمانی بود و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند نباید به شهید سلیمانی به عنوان یک نفر نگاه کرد بلکه باید به عنوان یک مکتب به او نگاه کرد.

وی افزود: بر اساس آمار بیش از ۹۵ درصد مردم به شهید سلیمانی علاقه داشتند، کسی می‌تواند آنقدر به قلوب مردم وارد شوند قطعاً باید یک مکتب و الگو برای جوانان کشورمان باشد. جوانان و نسل‌های آینده باید بدانند که مجاهدینی داشتیم که برای مردم چگونه جان فشانی کردند.

اشتری ادامه داد: آمریکایی‌ها با این حرکت زشت و تروریستی چهره تروریستی خود را بیشتر نشان دادند و انزجار مردم از آمریکا بیشتر شد مثالش راهپیمایی روز جمعه در عراق است که همگی یکپارچه و یک صدا خواهان خروج آمریکا از منطقه بودند.

رئیس پلیس کشور گفت: با همت همکاران در پلیس مبارزه با مواد مخدر در ۱۰ ماهه امسال ۷۰۰ تن کشفیات مواد مخدر داشتیم که به نسبت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

سردار اشتری بیان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما طی ۳ سال گذشته بحث مبارزه و مقابله با ورود مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر و انهدام باند‌های مواد مخدر بوده است. امسال با مبارزه با ورود مواد مخدر به داخل کشور بیشتر اهمیت دادیم.

وی یادآور شد: بحث مقابله و مبارزه هم دغدغه مردم است و هم درخواست مقام معظم رهبری بوده است، اولین دغدغه مقام معظم رهبری بحث مقابله با اعتیاد است که ایشان سهم هر دستگاه در این راه را مشخص کرده است و هر دستگاه هم باید طبق آن بخش بندی‌ها به وظایفشان عمل کنند.

فرمانده ناجا گفت: منظور ما از برخورد با مواد مخدر، برخورد با انواع مختلف مواد مخدر است، هم صنعتی هم سنتی و هم پیش‌ساز‌ها و … و برای این برنامه‌ها باید یک نقشه راه داشته باشیم و در اولین گام به این بپردازیم که چه کنیم مواد مخدر به داخل کشور وارد نشود.

وی ادامه داد: بعد از حضور آمریکا به داخل افغانستان کشت مواد مخدر ۵۰ برابر شده است، چرا سازمان‌های بین المللی آمریکایی‌ها را به کشت مواد مخدر متهم نمی‌کنند؟ وزارت خارجه و دستگاه‌های مربوطه باید این موارد را در سطح بین الملل عنوان کنند.

استفاده از پهپاد و تجهیزات نوین در حوزه مبارزه با مواد مخدر

سردار اشتری گفت: حدود ۷۲ درصد کشفیات مواد مخدر در شرق و شهر‌های شرقی است و باید اقدامات کنترلی را بر اساس جغرافیای جرم باید متمرکز کنیم.
فرمانده ناجا گفت: شرق کشور برای مبارزه و مقابله با مواد مخدر برای ما اهمیت دارد. یکی از نیازمندی‌های کار مبارزه اشراف اطلاعاتی است و باید این باند‌ها و سران اصلی مواد مخدر را شناسایی کنیم.
اشتری ادامه داد: برای سرعت کار، دقت بیشتر و حفاظت از جان مامورین باید از تکنولوژی‌های جدید مانند پهپاد در حوزه کشف و شناسایی مواد مخدر استفاده کنیم چراکه ماموران ما سرمایه‌های ما هستند و نباید حتی یک نفر از آن‌ها جان خود را از دست دهد چراکه بالاترین سرمایه ما نیروی انسانی ما است.

رئیس پلیس کشور با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های هنری در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: استفاده از ظرفیت‌های هنری مثل فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه می‌تواند تاثیر مستقیم در این حوزه داشته باشد و از ۳۰۰ اثری که به این جشنواره ارسال شده است حدود ۳۰ درصد آن‌ها قابل استفاده برای برنامه‌های جلوگیری از مواد مخدر است.

وی ادامه داد: امروز نگرانی ما، اعتیاد در مدارس و آموزشگاه‌ها و کارگاه‌ها است و باید از طریق رسانه و کار‌های هنری اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: خرده فروش مواد مخدر مرتکب جرمی می‌شود که مجازاتی کمتر از وارد کننده مواد مخدر ندارد چرا که امنیت روانی را از مردم و خانواده‌ها می‌گیرد، باید خرده فروشان ریشه کن شوند و مردم هم در این زمینه پلیس را از طریق سامانه ۱۱۰ یاری کنند.

سردار اشتری بیان کرد: در برخی از محله‌ها متاسفانه آشپزخانه‌هایی داریم که در آن پیش‌ساز‌ها تولید می‌شود و دستگاه قضایی در زمینه برخورد با این‌ها باید پلیس را بیشتر یاری و حمایت کنند. یک نمونه از حمایت دستگاه قضا از پلیس این است که مجرمی که دستگیر می‌شود در زندان بماند و هزینه جرم سنگین باشد.

وی ادامه داد: دوره‌های ۳ ماهه یا ۲ تا ۳ ماهه برای ترک کردن مواد مخدر به نظرم کفایت نمی‌کند و قانون در این زمینه باید تغییر کند، مردم این معتادان متجاهر را در جامعه می‌بینند نگران و متاثر از آن فرد می‌شوند.
منبع: مهـــر
برچسب ها: سردار اشتری ، ناجا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار