سلیمی: برخی اعتراضات انتخاباتی به خاطر راکدماندن لایحه انتخابات است
کد خبر: 988023
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00491r
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
سرویس سیاسی جوان آنلاین: اگر دولت در زمینه ارسال لایحه جامع انتخابات، مجلس را معطل نمی‌کرد شاهد این اعتراضات نامزد‌های انتخابات به روند تأیید صلاحیت‌ها نبودیم.
اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، درباره اعتراضات نامزد‌های انتخابات به ضعف قانون گفت: دولت چند سال ما را معطل ارسال لایحه جامع انتخابات کرد ولی اگر این انتظار وجود نداشت، نمایندگان مجلس فعلی از همان سال اول می‌توانستند موضوعات و قوانین انتخاباتی را اصلاح کنند. متأسفانه دولت به وظایف خود برای ارسال لایحه جامع انتخابات عمل نکرده و پاستورنشینان آنقدر ارسال این لایحه به بهارستان را طول دادند که خود نمایندگان دست به کار شدند.

وی افزود: با تأخیر دولت، نمایندگان استانی شدن انتخابات را هم اضافه کردند. چند بار این موضوع از سوی شورای نگهبان رد شد، اما در نهایت این رد و بدل شدن‌های بین صحن و کمیسیون منجر به کنار گذاشته شدن این طرح شد. سلیمی گفت: اگر دولت لایحه جامع انتخابات را سریع‌تر به مجلس دهم ارسال کرده بود، نمایندگان سریع‌تر اصلاحات مدنظر و پیشنهادات را بررسی و مصوب می‌کردند، اما همین تأخیر قوه مجریه منجر به اعتراضات فعلی شده چراکه قانون فعلی انتخابات همان قانون قبلی است.
سلیمی گفت: مجلس متأسفانه دو سال وقت خود را معطل ارسال لایحه جامع انتخابات از سوی دولت کرد در حالی که اگر می‌دانستیم که دولت بنابر ارسال این لایحه را ندارد سریع‌تر به این موضوع ورود کرده و خود نمایندگان اصلاحات لازم را انجام می‌دادند تا اعتراضات فعلی کم شده یا از بین برود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار