پنج نيروگاه استان بیش از 5میلیارد متر مکعب گاز مصرف کردند
کد خبر: 987688
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048wS
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان :
سید مصطفی علوی با بيان اين‌ كه مصرف گاز نيروگاه‌ها سال گذشته 6میلیارد و 308 میلیون مترمكعب بود، اظهاركرد: كه اين مقدار امسال به7 ميليارد و 125میلیون مترمكعب خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از روابط عمومی، ، مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان درباره سوخت رساني به نيروگاه هاي استان، گفت: تمامی نيروگاه هاي استان از گاز استفاده مي‌كنند، بر اين اساس ميزان سوختي كه پنج نيروگاه از ابتدای سال تا کنون دريافت و مصرف كرده اند،5میلیارد و 870میلیون مترمكعب بوده است.

وي، افزود: با گازرساني صحيح و به‌ موقع به نيروگاه‌هاي استان و تامین گاز آنها، مصرف سوخت مايع به صفر رسیده است.

 علوی، با تاكيد بر اينكه مصرف گاز سبب كاهش ميزان آلودگي هوا مي‌شود، اظهار كرد: مصرف سوخت مايع آلايندگي زيادي به همراه دارد اما جايگزين شدن گاز آثار زيست محيطي مطلوبي در پي دارد كه كاهش ميزان آلاينده ها از جمله همين اثرات است.

وی، ادامه داد: اميدواريم مصرف گاز در نيروگاه ها بدون اعمال محدودیت مصرف، تا پايان سالجاری استمرار داشته باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، درباره گازرساني به صنايع در استان توضيح داد: صنايع عمده و فوق عمده استان از مصرف كنندگان گاز هستند به صورتي كه ميانگين مصرف روزانه آنها42میلیون مترمكعب است، که از این میزان؛ ميانگين مصرف روزانه گاز در صنايع سيمان برابر یک میلیون و 799 هزار مترمكعب، صنايع فولاد برابر 11میلیون و 682 هزارمترمكعب، و نيروگاه ها برابر 16میلیون و 850هزار مترمكعب است.

مهندس علوی، با بيان اينكه هم اكنون حجم قابل توجهي گاز معادل 65میلیون متر مکعب  در روز، در استان مصرف مي شود، گفت: اين حجم گاز صنايع را از مصرف سوخت مايع بي نياز كرده در حالي كه اگر صنايع و نيروگاه ها به جاي استفاده از گاز از سوخت مايع استفاده كنند يك فاجعه زيست محيطي شديد به وجود مي‌آيد.

مدير عامل شرکت گاز استان اصفهان، تصريح كرد: با اقدام‌هاي انجام شده، این شركت توانسته در برنامه‌ريزي‌هاي مربوط به گازرسانی به بخش‌هاي صنايع، تجاري، نيروگاه‌ها و بخش خانگي به  اهداف تعیین شده خود دست يابد.

گفتنی است،سهم گاز در سبد انرژي استان رو به افزايش می باشد به طوري كه هم اكنون 70 درصد سبد انرژي به گاز اختصاص دارد.

لازم به ذکر است، اصولاً استفاده از سوخت های فسیلی مشکلات زیادی را برای محیط زیست فراهم می کند، که اگر در مصرف آن برنامه ریزی نگردد و همچنین وسایل مورد استفاده از راندمان  خوبی برخوردار نباشند سطح آلودگی محیط زیست بسیار زیادتر خواهد شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار