۹۲ درصد عامل سوانح رانندگی انسانی است
کد خبر: 987491
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048tH
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۵
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر در سوانح رانندگی جان باختند تأکید کرد که ۹۲ درصد علت این سوانح عامل انسانی است که نیازمند فرهنگسازی است.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار سرتیپ سید کمال هادیانفر روز سه‌شنبه اول بهمن در جلسه قرارگاه کاهش تصادفات فرماندهی انتظامی استان فارس در شیراز گفت: امروز حدود ۸۵ میلیون شهروند داریم که راننده، سرنشین یا عابر پیاده هستند، بنابراین به نحوی با پلیس راهنمایی و رانندگی ارتباط دارند که این نشان می‌دهد هیچ دستگاهی در کشور به اندازه نیروی انتظامی با مردم ارتباط ندارد.

وی با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی با گذشته بسیار متفاوت شده‌است، افزود: تنها با نگاه سلبی نمی‌توان کار‌ها را پیش برد، بلکه باید با مهربانی، درایت و مدیریت قوی اقدامات لازم را انجام داد.

رئیس پلیس راهور ناجا ۴ وظیفه اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی را مدیریت ترافیک، تأثیر در ترددها، ایمنی در تردد و خدمات راهور عنوان کرد و گفت: در بخش ایمنی ترددها، ۳۳ سازمان در کشور نقش دارند که سهم پلیس ۲۰ درصد است.

هادیانفر تأکید کرد: یکی از نشانه‌های توسعه‌یافتگی کشور‌ها نظم و انضباط ترافیکی است و در کشور ما نیز پیشرفت‌های زیادی در این خصوص حاصل شده‌است.

وی به نقش ۱۸ درصدی همیاران پلیس در کاهش تخلفات رانندگی اشاره و اضافه کرد: این طرح که از چند سال پیش آغاز شد، بسیار تأثیر گذار بود به نحوی که کودکان آن زمان، امروز در جامعه تأثیر‌گذار هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه سال گذشته، ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور کشته شدند، گفت: ۳ هزار راننده از این آمار عامل مرگ افراد و مقصر حادثه بوده‌اند. به گفته رئیس پلیس راهور ناجا ۹۲ درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی است.

هادیانفر بر لزوم استفاده سرنشینان خودرو از کمربند ایمنی تأکید و اضافه کرد: استفاده از کمربند برای تمامی سرنشینان خودرو الزامی است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به وجود ۱۵ هزار اتوبوس و ۶۰۰ هزار کامیون در کشور، افزود: رانندگان اتوبوس نباید بیشتر از ۹ ساعت رانندگی کنند، ولی به دلیل در آمد پایین و مشکلات اقتصادی مجبور به کار اضافی می‌شوند که در عین حال این موضوع تخلف محسوب می‌شود و به شدت با آن برخورد خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار