تحریم‌های امریکا جنایت علیه بشریت است
کد خبر: 987468
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048su
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۰
روحانی در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا:
رئیس جمهور با اشاره به تحریم‌های غیرقانونی امریکا علیه ملت ایران و اعمال فشار و توطئه آن‌ها علیه دولت و ملت ونزوئلا این اقدامات را جنایت علیه بشریت برشمرد و تأکید کرد: بی‌تردید ملت‌های مستقل در برابر این فشار‌ها و توطئه‌ها ایستادگی و قطعاً پیروزی در پایان این مسیر متعلق به ملت‌های مقاوم بوده و امریکا را پشیمان خواهند کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز گذشته در دیدار «خورخه آرر آسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا با اشاره به مناسبات دوستانه دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش روابط و همکاری‌های خود با ونزوئلا به عنوان کشوری دوست است.

رئیس جمهور اظهار داشت: ایران و ونزوئلا می‌توانند روابط و همکاری‌های خود را در همه زمینه‌ها از جمله در بخش‌های معادن، انرژی، ساخت نیروگاه و همکاری‌های علمی و فناوری گسترش داده و در این راستا آماده برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور در آینده‌ای نزدیک هستیم. روحانی با اشاره به تحریم‌های غیرقانونی امریکا علیه ملت ایران و اعمال فشار و توطئه آن‌ها علیه دولت و ملت ونزوئلا این اقدامات را جنایت علیه بشریت برشمرد و تأکید کرد: بی‌تردید ملت‌های مستقل در برابر این فشار‌ها و توطئه‌ها ایستادگی کرده و قطعاً پیروزی در پایان این مسیر متعلق به ملت‌های مقاوم بوده و امریکا را پشیمان خواهد کرد. رئیس جمهور افزود: دولت فعلی امریکا هم علیه دولت‌ها و ملت‌های مستقل و هم به ضرر ملت خود اقدام می‌کند و امروز به مجری سیاست‌های رژیم صهیونیستی در جهان تبدیل شده است. دکتر روحانی با قدردانی از ابراز همدردی و تسلیت دولت و ملت ونزوئلا با مردم ایران در شهادت سپهبد سلیمانی، گفت: شهادت سپهبد سلیمانی باعث تأسف عمیق و عصبانیت ملت ایران از جنایت امریکا و موجب ناراحتی دولت‌ها و ملت‌های آزاده و مستقل در جهان شد. رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ایران و ونزوئلا به هم علاقه‌مند بوده و همکاری و دوستی دو دولت باید بیش از پیش گسترش پیدا کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های گوناگون بین‌المللی و در مسیر مقاومت در برابر فشار‌های امریکا با همه توان در کنار دولت و ملت ونزوئلا خواهد بود. «خورخه آرر آسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با ابراز تسلیت، همدردی و همبستگی دولت و ملت ونزوئلا با مردم ایران به خاطر شهادت سپهبد سلیمانی در اقدام تروریستی امریکا گفت: مطمئناً دولت‌ها و ملت‌های مستقل در برابر فشار‌ها و توطئه دشمنان ایستادگی و از منافع خود دفاع می‌کنند.

وزیر امور خارجه ونزوئلا با قدردانی از مناسبات همه‌جانبه و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ونزوئلا خواستار گسترش مناسبات و همکاری‌های تهران – کاراکاس و برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور در راستای توسعه روابط تجاری، اقتصادی و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی و داروسازی و امور زیرساختی شد.

دیدار سفرای جدید ایران در ۱۳ کشور جهان با روحانی
سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، سوئد، نروژ، دانمارک، بلاروس، ارمنستان، صربستان، آفریقای جنوبی، نیجریه، قرقیزستان، سریلانکا، موریتانی و کرواسی روز سه شنبه و پیش از عزیمت به محل مأموریت خود با رئیس جمهور دیدار و گفتگو کردند. روحانی در این دیدار برای سفرای جدید کشورمان آرزوی موفقیت کرد و از آنان خواست ضمن معرفی توانمندی‌های کشورمان به سرمایه‌گذاران و بخش‌های خصوصی و دولتی محل مأموریت خود، بیش از پیش برای توسعه، تقویت و تحکیم روابط و مناسبات همه‌جانبه با دیگر کشور‌ها تلاش کنند.

رئیس جمهور همچنین بر ضرورت توسعه همکاری‌های اقتصادی و کمک سفرای جمهوری اسلامی ایران به تقویت فعالیت بخش خصوصی و تجارت با سایر کشور‌ها و همچنین گسترش همکاری‌های فرهنگی، علمی و فناورانه تأکید کرد.

خانم افسانه نادی‌پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک و آقایان غلامحسین دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، احمد معصومی فر سفیرجمهوری اسلامی ایران در سوئد، علیرضا یوسفی سفیر جمهوری اسلامی ایران در نروژ، سعید یاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، عباس بدخشان ظهوری سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، رشید حسن پور بائی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان، مهدی آقا جعفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی، محمد علی بک سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیجریه، سعید خرازی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان، هاشم اشجع زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا، امیرعلی امام جمعه شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در موریتانی و پرویز اسماعیلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت روابط ایران با کشور‌های محل مأموریت خود در زمینه‌های مختلف، بر تلاش و جدیت در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و همکاری‌های همه‌جانبه ایران با دیگر کشور‌ها تأکید کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار