آمادگی برای استمرار خدمات‌رسانی ضروری است
کد خبر: 987382
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048rW
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: آمادگی برای استمرار خدمات‌رسانی در حوزه آب و برق در زمان تهدید ضروری است.

محمدباقر آقایی در جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان، با بیان اینکه تهدیدات دشمنان همیشه وجود دارد، اظهار داشت: حفاظت از زیرساخت‌ها امروز پراهمیت تر از گذشته است و از آن جا که تمامی زیرساخت‌ها تهدید پذیر و وابسته به یکدیگر هستند باید حوزه تهدیدات زیرساختی و راهکارهای مقابله با آن دقیقا احصا شود.

وی افزود: باید از طریق آموزش، فرهنگ سازی، تمرین و برگزاری رزمایش آمادگی لازم کسب شود تا چرخه خدمات رسانی در حوزه انرژی و آب در شرایط اضطراری مختل نشود.

آقایی خاطرنشان کرد: وابستگی زیرساخت ها بویژه در داده های حوزه فناوری به شدت قابل ملاحظه است و تهدید سایبری برای آن به عنوان آسیب جدی به شمار می رود.

یوسفی، نماینده قرارگاه سایبری پدافند غیرعامل نیز در این جلسه، گزارشی از وضعیت امنیت سایبری دستگاه‌های عضو کارگروه ارائه کرد و افزود: ارزیابی کلی ما ارتقای نسبی وضعیت دستگاه‌ها نسبت به سال‌های گذشته را نشان می دهد اما همچنان از وضعیت مطلوب و مورد انتظار فاصله زیادی داریم که برای رسیدن به آن وضعیت نیازمند توجه بیشتر دستگاه‌ها به مقوله امنیت اطلاعات و تداوم همکاری و تعامل دستگاه‌ها با قرارگاه پدافند سایبری و مرکز افتای استان است.

میلانی، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان نیز با توجه به محدودیت منابع بر لزوم اولویت بندی دارایی‌ها و تهدیدات زیرساخت‌های اعضای کارگروه تاکید کرد و خواستار همکاری و همفکری قرارگاه پدافند سایبری استان در اولویت بندی و اجرای طرح‌های امن‌سازی در زیرساخت‌های اعضای این کارگروه شد.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان پدافند غیرعامل کشور عمده ترین تهدید صنعت برق و انرژی کشور در برهه زمانی کنونی تهدید سایبری تعیین شده، که باید تهدیدات این حوزه احصاء و بر اساس اولویت بندی نسبت به اجرای طرح های امن سازی مورد نیاز اقدام شود.


در پایان اعضاء کارگروه نیز نسبت به موضوع تهدیدات سایبری در حوزه برق و انرژی به بیان نکته نظرات خود پرداخته و پیشنهاداتی را ذکر کردند.

برچسب ها: حوزه ، آب ، برق
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار