رفتار اروپا تغییر نکند در همکاری با آژانس تجدیدنظر می‌کنیم
کد خبر: 987325
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048qb
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:
سرويس سياسی جوان آنلاين: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر اروپا بخواهد مسیر مقابله با ایران را طی کند قطعاً در همکاری‌های خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) تجدیدنظر خواهیم کرد، اقدامات زیادی در دستور کار داریم که می‌توانیم آن‌ها را انجام دهیم.

سید‌حسین نقوی‌حسینی در گفتگو با میزان، با اشاره به بدعهدی اروپا در اجرای برجام و استفاده از مکانیسم ماشه علیه ایران، گفت: همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم سه کشور اروپایی عضو برجام، با امریکایی‌ها همراهی کردند و به رغم ادعای آن‌ها که بر تعهدات برجامی خودشان باقی خواهند ماند، نه به تعهدات خود عمل کردند و نه بر تعهداتشان باقی ماندند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران طبق مفاد ۲۶ و ۳۶برجام کاهش تعهدات خود را در دستور کار قرار داد، تصریح کرد: اخیراً سه کشور اروپایی هم کاملاً در سنگر امریکایی‌ها قرار گرفتند و در مقابل اقدامات ایران موضع‌گیری کردند و حتی صحبت از به کارگیری مکانیسم ماشه داشتند.

نقوی‌حسینی بیان داشت: همه ما به خوبی می‌دانیم که مکانیسم ماشه باید علیه کشوری اعمال شود که به تعهداتش عمل نکرده است، اما ما به خوبی پایبند تعهدات خود بوده‌ایم و آن را عملی کرده‌ایم، بنابراین این اروپا و امریکا بودند که نه به تعهداتشان عمل کردند و نه به این تعهدات پایبند بودند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه در صورت به کارگیری مکانیسم ماشه، جمهوری اسلامی ایران هم برنامه خود را خواهد داشت، گفت: اگر اروپا بخواهد مسیر مقابله با ایران را طی کند قطعاً در همکاری‌های خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) تجدیدنظر خواهیم کرد، اقدامات زیادی در دستور کار داریم که می‌توانیم آن‌ها را انجام دهیم.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه ایران پروتکل الحاقی را به‌صورت داوطلبانه اجرا می‌کند، بیان داشت: ما نه عضو پروتکل الحاقی هستیم و نه آن را قبول داریم، اما آن را به صورت داوطلبانه اجرا می‌کنیم، حتی درباره پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای موسوم به «ان‌پی‌تی» کاملاً همکاری می‌کنیم و عضو آن هستیم و طبق مقررات تمام فعالیت‌های هسته‌ای‌مان در چارچوب «ان‌پی‌تی» انجام می‌شود. به برجام هم همچنان پایبندیم و خروج از برجام را اعلام نکرده‌ایم.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تاکنون اقدامی خلاف برجام انجام نداده‌ایم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار