۱/۵ میلیون خودروی باری و مسافری رایگان گازسوز می‌شوند
کد خبر: 986984
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048l6
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش اعلام کرد
معاون مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: متقاضیان برای نام‌نویسی تبدیل خودرو‌های خود به گازسوز باید به سامانه IRNGV.IR مراجعه کنند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حمید قاسمی ده چشمه با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد به وزارت نفت برای گازسوز کردن یک میلیون و ۴۶۴ هزار خودروی باری و مسافری که فعالیت حمل‌و‌نقل را انجام می‌دهند، اظهار کرد: از محل صرفه‌جویی حاصله و صادرات این صرفه‌جویی به صورت رایگان این خودرو‌ها گازسوز خواهند شد.

به گفته وی، برای انجام فرآیند کار لازم است متقاضیان در سامانه IRNGV.IR ثبت‌نام کنند که در این شرایط مابقی امور به صورت اتوماتیک انجام و زمان اجرا اعلام می‌شود و سپس متقاضیان می‌توانند برای تبدیل خودرو‌های خود مراجعه کنند. معاون مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه در حال حاضر روند ثبت‌نام آغاز شده است، تصریح کرد: قرارداد‌های مربوطه بین شرکت ملی پخش و بانک‌ها انجام شده و فعالیت‌ها به زیرگروه‌های اجرایی که شامل ۱۴زیر گروه می‌شود، ارجاع داده شده است.

قاسمی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، افزود: این ۱۴ گروه به طور عمده سازندگان مخازن و خودروسازان هستند که در این مرحله عقد قرارداد آن‌ها نیز در حال انجام است و تا دو هفته دیگر این فعالیت وارد مرحله اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه سامانه مذکور زیر‌نظر وزارت صمت است که با هدف ثبت‌نام و ساماندهی مراجعه‌کنندگان به مراکز تبدیل این سامانه ایجاد شده که متقاضیان و مالکان خودرو بعد از اینکه ثبت‌نام کردند اطلاعات فردی و مالکیت آن‌ها به سامانه اعلام می‌شود و سپس سامانه براساس زمان درخواست اولویت‌بندی می‌کنند و به منظور مراجعه افراد و تبدیل خودرو به متقاضیان پیامک‌های ارسال می‌شود.

معاون مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین چندی پیش به ایسنا گفت: اکنون استقبال از مصرف سی‌ان‌جی افزایش یافته است و روزانه ۳ /۲۴ میلیون مترمکعب مصرف می‌شود، میزان ثبت‌نام‌ها ۵۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته، اما آن چیزی که مدنظر ماست، هنوز اتفاق نیفتاده، ولی در کل رشد استقبال خوب بوده است.
قاسمی با بیان اینکه در حال حاضر نیز مردم می‌توانند با هزینه خودشان به این مراکز مراجعه کنند، اظهار کرد: مشکلی در این بخش وجود ندارد، اما با توجه به اینکه تجهیز صورت گرفته است، احتمالاً دو هفته دیگر قرارداد منعقد می‌شود و ما می‌توانیم به‌صورت رایگان مخازن را برای مراکز مشخص شده، ارسال کنیم تا فرایند کار پیش برود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره ظرفیت انجام این کار گفت: این مسئله به میزان ظرفیت کارگاه‌ها بستگی دارد، اما می‌توان گفت که تقریباً در هر شرکت کارخانه مخزن حدوداً ۱۵هزار تبدیل در هر ماه صورت می‌گیرد؛ به عبارت دیگر در هر کدام از هفت کارخانه، امکان تبدیل ۱۵هزار مخزن وجود دارد و قصد داریم تا این ظرفیت را تا عید به ۳۰ هزار افزایش دهیم. قاسمی همچنین تصریح کرد: این امکان وجود داد که به تمام تقاضا‌ها پاسخ دهیم. وی با اشاره به لیست کارخانه‌های مورد تأیید برای تبدیل خودرو بنزینی به گازسوز گفت: با هفت شرکت در حال مذاکره و بررسی هستیم و قرارداد‌های آن نیز آماده است و قرار شده تا ۲۵۰ مرکز مشخص شده، طی هماهنگی تجهیزات لازم را از این هفت شرکت تأمین کنند.
به گفته معاون مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، این ۲۵۰ مرکز همان مراکزی هستند که نام و آدرس آن‌ها در شرکت پخش آورده شده، اما ممکن است که تعداد آن‌ها نیز افزایش یابد. اکنون نمی‌توان درباره عدد دقیق این جایگاه‌ها اظهارنظر کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار