کاهش زد و بند در دفاتر طلاق با بخشنامه تعیین سقف
کد خبر: 986601
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048ev
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۵
در راستای اجرای سیاست‌های قوه‌قضائیه در مبارزه با فساد و آسیب‌های اجتماعی، با بخشنامه رئیس قوه‌قضائیه برای ثبت طلاق در هر یک از دفاتر طلاق محدودیت و سقف معینی تعیین شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی مظفری، رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق به فارس گفت: براساس بخشنامه جدید قوه‌قضائیه، ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی با محدودیت و سقف معینی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به توافقنامه سازمان ثبت اسناد در این رابطه گفت: متأسفانه شاهد برخی زد و بند‌ها در دفاتر طلاق بوده‌ایم که بدون رعایت موازین اخلاقی طلاق را ثبت می‌کردند، بر همین اساس قرار شده ثبت طلاق مسقف شود. مظفری گفت: در راه مبارزه با فساد به تقاضای کانون سردفتران ازدواج و طلاق پاسخ داده شده و از این پس راه فساد مسدود می‌شود. رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در مورد تعیین سقف ثبت طلاق گفت: سقف تعیین‌شده براساس شاخص‌های مختلفی خواهد بود و در هر شهری متفاوت است، اما این‌گونه است که در سال نباید از یک میانگینی افزایش یابد. به طور مثال در یک شهر یک تعداد ثبت طلاق مجاز شناخته می‌شود و در صورتی که دفاتر از این سقف عبور کرده و طلاق بیشتری را ثبت کنند، متخلف شناخته می‌شوند.

وی افزود: این بخشنامه هنوز به صورت رسمی ابلاغ نشده، اما برای برقراری عدالت و کاهش طلاق این برنامه را اجرایی خواهیم کرد تا دفاتر اجازه ثبت طلاق را بیش از حدمجاز نداشته باشند.
برچسب ها: دفاتر طلاق
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار