دلیل حقوقی برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران وجود ندارد
کد خبر: 986588
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048ei
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:
سرويس سياسی جوان آنلاين: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: هیچ دلیلی چه به لحاظ حقوقی و چه به لحاظ توافق برجامی وجود ندارد که این‌ها بخواهند از مکانیسم ماشه علیه ایران استفاده کنند.
سید‌حسین نقوی‌حسینی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، به بیانیه سه کشور اروپایی مبنی بر فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران اشاره کرد و گفت: مکانیسم ماشه برای کشوری بوده که برخلاف مفاد برجام به تعهدات خود عمل نکند. ما که در اجرای برجام به رغم میل باطنی به همه تعهداتمان عمل کردیم و بدهکار به اجرای تعهدات در برجام نیستیم، بنابراین این اروپایی‌ها و امریکا هستند که در اجرای مفاد برجام و انجام تعهدات خود به جمهوری اسلامی بدهکار بوده و هستند.
وی در ادامه افزود: امریکا خارج از ضوابط بین‌المللی از توافق برجام خارج شده و البته اروپایی‌ها هم برخلاف توافق برجام به تعهدات خود عمل نکردند، اما ایران به همه تعهدات خود مطابق راستی‌آزمایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عمل کرده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: هیچ دلیلی چه به لحاظ حقوقی و چه به لحاظ توافق برجامی وجود ندارد که این‌ها بخواهند از مکانیسم ماشه علیه ایران استفاده کنند، بنابراین دستگاه دیپلماسی ما و جمهوری اسلامی ایران باید با همه توان و ظرفیت‌های بسیار بالا حقانیت خود را از طریق شورای امنیت سازمان ملل متحد مطرح کند. نماینده مردم ورامین گفت: ما گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای را مطابق مفاد برجام برداشتیم، یعنی جمهوری اسلامی ایران هیچ اقدامی خارج از برجام انجام نداده و چهار گامی که تا به الان طراحی شده مطابق مفاد برجام بوده و گام پنجم هم حذف تعهدات است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار