نفت ارزان به اقتصاد ما ضربه می‌زند
کد خبر: 986587
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048eh
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
سرويس اقتصادی‌ جوان آنلاين: وزیر نفت عربستان گفت: ما می‌خواهیم یک بازار نفت باثبات، رشد پایدار تقاضا و رشد پایدار عرضه را شاهد باشیم. بدترین چیز پایین آمدن قیمت نفت است که به صورت دائمی به اقتصاد ما لطمه می‌زند.
به گزارش رویترز، وزیر انرژی عربستان گفت: در شرایطی که تنش‌ها بین ایران و امریکا بالا گرفته، کشورش برای برقراری ثبات در بازار نفت تلاش خواهد کرد و تمایل دارد شاهد ثبات قیمت‌ها و رشد تقاضا باشد.
عبدالعزیز بن سلمان گفت: خیلی زود است بخواهیم درباره اینکه آیا اوپک و متحدانش توافق کاهش تولید خود را پس از ماه مارس نیز ادامه خواهند داد یا نه سخن بگوییم.
این مقام سعودی که در یک کنفرانس انرژی سخن می‌گفت اظهار داشت: در حالی که تنش‌ها همچنان بالاست، عربستان به تمام تلاش‌های خود برای تضمین ثبات در بازار‌های نفت ادامه می‌دهد.
وی افزود: ما می‌خواهیم یک بازار نفت باثبات، رشد پایدار تقاضا و رشد پایدار عرضه را شاهد باشیم. بدترین چیز پایین آمدن قیمت نفت است که به صورت دائمی به اقتصاد ما لطمه می‌زند.
وزیر انرژی عربستان گفت: امریکا یک شریک تجاری با نقشی پررنگ در امنیت بین‌المللی است. «ما این مسئله را به دوستانمان در امریکا واگذار می‌کنیم که خودشان به نحوی که مناسب می‌دانند عمل کنند.»
وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا پس از حملات اخیر امریکا و ایران در عراق، عربستان تدابیر امنیتی را افزایش داده است، گفت: «ما هر اقدام احتیاطی‌ای را که می‌توانست صورت گیرد انجام داده‌ایم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار