مراقب تماس‌های ارسالی خارج از کشور باشید
کد خبر: 986275
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048Zf
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰
پلیس فتا درباره کلاهبرداری به شیوه تماس‌هایی که با شماره‌های خارج از کشور با شهروندان برقرار می‌شود، هشدار داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سرهنگ ابوطالبی، رئیس پلیس فتای استان یزد توضیح داد: اخیراً افراد زیادی در ایران با تماس‌های تلفنی از شماره‌های خارجی با پیش‌شماره‌هایی نظیر ۶۷۸+، ۹۶۰+ و ... مواجه شده‌اندکه این تماس‌ها به قصد کسب درآمد غیرقانونی از مشترکین اپراتور‌های مختلف با استفاده از سرویس‌های مخابراتی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در این روش مجرمان با استفاده از تماس گیرنده‌های خودکار و به صورت نرم‌افزاری با تعداد زیادی از شماره‌ها، یک یا دو تماس کوتاه برقرار کرده تا تماس از دست رفته روی گوشی طرف مقابل ثبت شود، افراد نیز پس از دیدن تماس‌های از دست رفته، به گمان اینکه تماس مهمی را از دست داده‌اند یا از روی حس کنجکاوی و بدون دقت به داخلی یا خارجی بودن شماره، اقدام به تماس مجدد با این شماره‌ها می‌کنند و به این شکل هزینه‌های سنگین تماس بین‌المللی به آن‌ها تحمیل می‌شود.

سرهنگ ابوطالبی ادامه داد: پس از برقراری تماس با شماره مورد نظر، اپراتور پاسخ داده و سعی می‌کند با صحبت در مورد موضوعات مختلف مانند پذیرفته شدن در لاتاری و برنده شدن جایزه‌های متنوع، مکالمه را طولانی کند تا درآمد بیشتری نصیبشان شده و از طرفی حساب شما را خالی کنند و از سویی اقدام به تخلیه تلفنی کرده و اطلاعات خصوصی و شخصی شما را نیز از شما گرفته و ممکن است بعداً مسبب سوءاستفاده شود.

وی گفت: بسیاری از آن‌ها دارای اپراتور نرم‌افزاری هستند و در صورت تماس با آن‌ها پیام ضبط شده برای شما پخش می‌شود. این پیام‌ها اغلب به زبان انگلیسی هستند ولی گاهاً به صورت فارسی و عربی نیز پخش می‌شود.

سرهنگ ابوطالبی بیان کرد: توصیه می‌شود افراد شماره‌های مربوط به بستگان خود را که در خارج از کشور هستند، به صورت مشخص در فهرست مخاطبان خود ذخیره کنند تا در صورت مشاهده شماره‌ای ناشناس بتوانند به راحتی آن را رد کرده و در صورت مواجهه با این شماره‌ها، با آن‌ها هیچ تماسی برقرار نکنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار