اختراع سامانه‌ای ایرانی که با تولید «مه» مانع سرقت می‌شود!
کد خبر: 986254
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048ZK
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
محققان یکی از پارک‌های علم و فناوری کشورمان برای نخستین بار سیستم ضدسرقتی اختراع کردند که می‌تواند با افشانه مه در فضا مانع از سرقت شود!
 سرویس جامعه جوان آنلاین: محققان یک شرکت‌دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری گلستان توانستند یک سیستم مه‌پاش ضدسرقت اختراع کنند که می‌تواند تا رسیدن پلیس به محل ارتکاب سرقت، مانع از دزدی اشیا شود!

سیستم‌های ضدسرقت فعلی بیشتر جنبه هشداردهنده و اطلاع‌رسانی دارند تا جلوگیری از سرقت، اما سامانه اختراع شده می‌تواند در دقایق اولیه سرقت مانع از فرآیند دزدی شود؛ سامانه مه‌پاش در ۲۰ ثانیه اول سرقت با تولید حجم زیادی از مه مانع دید سارقان در محل دزدی می‌شود، سامانه مذکور می‌تواند یک فضای ۶۰ مترمربع به ارتفاع ۳ متر را پوشش دهد. مه ایجاد شده ترکیبی از آب و الکل است و اثری از خود بر جای نمی‌گذارد، بعد از استفاده هم اثری از چربی و خیسی بر سطوح نمی‌ماند. این سامانه به‌گونه‌ای طراحی شده که در صورت قطع برق هم تا ۱۵ دقیقه بدون باتری عمل می‌کند و بعد از هر بار عملیات، کپسول سامانه باید شارژ شود. این سامانه به دو صورت دستی و کنترل از راه دور فعال می‌شود، در صورتی که کاربر در محل وقوع جرم حضور داشته باشد با استفاده از پدال می‌تواند سیستم را فعال کند و اگر کاربر حضور نداشت سیستم می‌تواند به آژیر دزدگیر متصل شده و فعال شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار