سردار حاجی زاده: مرکز فرماندهی آمریکا در عین الاسد منهدم شد
کد خبر: 985585
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048OX
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ضربات موشکی به یکی از مهمترین پایگاه‌های آمریکا آغاز یک عملیات بزرگ بود.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی به تشریح جزئیات و ابعاد حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در بامداد روز گذشته پرداخت.

حاجی‌زاده با بیان اینکه ضربات موشکی به یکی از مهمترین پایگاه‌های آمریکا در قالب عملیات شهید سلیمانی، آغاز یک عملیات بزرگ بود که درکل منطقه ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: مادنبال کشتن نبودیم مادنبال ضربه زدن به ماشین نظامی دشمن بودیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: خون شهدای ما بهای بسیار بالایی دارد که نمی‌توانیم برای آن حدی قائل شویم، طبیعتا در ازای خون بهای آنها؛ ضربه زدن به پایگاه‌های آمریکایی یا سرنگون کردن هواپیما‌های آن‌ها یا حتی کشتن ترامپ هم ارزش چندانی ندارد و خون بهای واقعی آن‌ها همانطور که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند اخراج کامل آمریکا از منطقه است.

سردار حاجی زاده اضافه کرد: طبیعتا همه ملت‌ها و گروه‌های مقاومت که برای اخراج آمریکایی‌ها تلاش خواهند کرد، امیدواریم که دولت‌ها نیز پیش قدم بشوند، همانطور که دولت عراق و پارلمان این کشور طرح خروج نیرو‌های آمریکایی از این کشور را تصویب کرد، سایر کشور‌ها نیز پیش قدم بشوند، در غیراین صورت ملت‌ها به زور ضرب آمریکایی‌ها را از منطقه اخراج می‌کنند.

وی تصریح کرد: ما در عملیات‌های گذشته که در مقابل گروه‌های تروریستی مشابه داعش انجام دادیم توقع مقابله نداشتیم، ولی طبیعتا در عملیات شهید سلیمانی مقابل ما آمریکایی‌ها بودند، پایگاه‌های آمریکایی پس از جنگ جهانی دوم تیری به سمتشان شلیک نشده بود، با این اوصاف توقع مقابله بود و خود را برای یک نبرد آمده کرده بودیم و طبیعتا ضربات بعدی ما سنگین‌تر و حتما با وسعت بیشتری بنا داشتیم انجام دهیم که با خویشتن داری آن‌ها جنگ ادامه پیدا نکرد.

فرمانده هوا فضای سپاه گفت: ما ۱۳ موشک به سمت پایگاه‌های عراق شلیک کردیم، اما چند صد موشک را آماده شلیک کرده بودیم.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: ما در این عملیات دنبال کشتن کسی نبودیم، اگر چه حتما ده‌ها نفر کشته و زخمی شده اند، می‌توانستیم طوری عملیات را طراحی کنیم که در گام اول ۵۰۰ کشته داشته باشند و اگر جواب می‌دادند، در گام‌های دوم و سوم, ۴ تا ۵ هزار کشته می‌دادند.

وی در این نشست خبری گفت: همه موشک‌ها به هدف اصابت شد و حتی یک تیر به سمت موشک‌های ما شلیک نشد، آمریکائی‌ها در آماده باش کامل بودند و ۱۲ فروند هواپیمای شناسایی آن‌ها با نگرانی مراقبت می‌کردند.

سردار حاجی‌زاده در بخشی از این نشست خبری خود برای اولین از حمله سایبری به سیستم ناوبری هواپیما‌ها و پهپاد‌های آمریکا خبر داد.

سردار حاجی‌زاده اظهار داشت: ۱۵ دقیقه بعد از عملیات یک عملیات جنگ الکترونیک بزرگ انجام شد و هواپیما‌های بدون سرنشین آمریکا برای لحظاتی از کنترل آن‌ها خارج شدند و این اقدام ضربه روحی بزرگی به آن‌ها زد که بسیار از آن سراسیمه شدند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در طراحی انجام شده یک موج به عنوان موج اول طراحی شد، اما در ادامه عملیات با توجه به نحوه اقدام دشمن ممکن بود این اقدام محدود به پایگاه‌های امریکایی‌ها در عراق یا سایر پایگاه‌ها در منطقه گردد، گفت: عین الاسد بزرگترین و دورترین پایگاه به خاک جمهوری اسلامی ایران بود و ما در این عملیات از موشک‌های فاتح ۳۱۳ تا موشک‌های قیام را برای انهدام اهداف از پیش تعیین شده استفاده کردیم.

وی افزود: هرچند میتوانستیم آسایشگاه و محل استقرار نیرو‌ها را هدف قرار دهیم، اما به دنبال کشتن افراد نبودیم بلکه در صدد ضربه زدن به ماشین جنگی و مرکز فرماندهی و کنترل آن‌ها بودیم که طی این عملیات ساختمان اصلی مرکز فرماندهی آن‌ها در عین الاسد نیز منهدم شد.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: پایگاه‌های التاجی، عین الاسد، شهید معفر اردن و علی السالم کویت در نقشه ترور سردار سلیمانی مشارکت داشتند اولین گزینه مان برای انتقام پایگاه التاجی بود، اما در ادامه عین الاسد را انتخاب کردیم.

سردار حاجی زاده در ادامه یادآور شد: آمریکایی‌ها پس از اقدام به ترور ناجوانمردانه سردارسلیمانی در آماده باش کامل و ۱۰۰ درصدی قرار داشتند و تا قبل از انجام عملیات ۱۲ فروند هواپیمای بدون سرنشین و تعدادی هواپیمای با سرنشین از پایگاه عین الاسد مراقبت می‌کردند، اما به رغم تمامی این آمادگی‌ها، توانایی انجام هیچ واکنشی را نداشتند.

وی افزود: آمریکایی‌ها همواره در مباحث تبلیغاتی موضوع سپر موشکی و مقابله با پرتاب‌ها را مطرح می‌کردند، اما در واقعیت میدانی شاهد غافلگیری محض آن‌ها بودیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با بیان اینکه بعد از عملیات موشکی سپاه علیه پایگاه متجاوزان امریکایی حداقل ۹ سورتی پرواز مجروح به اردن و سرزمین‌های اشغالی منتقل شد و تعدادی بالگرد شینوک مجروحان را به بیمارستان امریکا در بغداد منتقل کردند، اظهار کرد: بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته که تیری علیه امریکا شلیک شود و کشوری مسئولیت آن را بپذیرد و این اقدام موشکی که در واکنش به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و با اجماع جمعی در همه گروه‌ها و اقشار مردم به صورت دقیق و حساب شده انجام شد برگ جدیدی را در تاریخ تحولات منطقه رقم زد.

سردار حاجی زاده در ادامه به یکی از وجوه برجسته عملیات موشکی شهید سلیمانی اشاره و تصریح کرد: ۱۵ دقیقه بعد از عملیات یک عملیات جنگ الکترونیک بزرگ انجام شد و هواپیما‌های بدون سرنشین امریکا برای لحظاتی از کنترل آن‌ها خارج شدند و این اقدام ضربه روحی بزرگی به آن‌ها زد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با بیان اینکه وجود حاج قاسم تحول و شهادتش انقلابی بزرگ در منطقه ایجاد کرد، گفت: امروز به میزانی از توانمندی و قدرت دست یافته ایم که دشمنان دیگر نمی‌توانند ما را تهدید کنند، پس با اطمینان از اقتدار و امنیت خود و با وحدت و همدلی باید در مسیر رفع مشکلات گام برداریم.

حاجی زاده اظهار داشت: آمریکائی‌ها با تبلیغات و عملیات رسانه‌ای کارهایشان را پیش می‌برند و توان رودررویی با کشوری مثل ایران را ندارند، به آمریکائی‌ها سفارش می‌کنم که خودشان داوطلبانه از کشور‌های عربی خارج شوند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اضافه کرد: همان طور که حججی زیاد داریم، از کسانی هم که بالقوه حاج قاسم هستند زیاد داریم، مردم نگران نباشند و به آینده امیدوار باشند.

منبع: تسنيم
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
حمزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
0
0
جانم فدای نامت ای سردار قلبها ای عزیز خدا ....تنها ترامپ نبود که ترا کشت بمباران رسانه ای رسانه های معاند بخصوص بی بی سی فارسی و منافقان بیشرف درطول حیات رذالت بارشان انسانهای بیشماری را در دو جبهه ی حق و باطل به کام مرگ و هلاکت یا درجه ی رفیع شهادت رسانده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
0
0
با تشکر فراوان
ترامپ و نتایانیاهو عروسک های خیمه شب بازی اند لطفا درخصوص Bilderberg Group و اعضای انجمن های سری سیاست گذار جهانی بررسی بفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
0
0
سردار روحت شاد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار