شهادت برترین نماد انقلاب اسلامی است
کد خبر: 983783
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047vT
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: شهادت برترین نماد انقلاب اسلامی است که پدران و مادران شهدا رشد دهنده این نمادها هستند و به نوعی حماسه‌سازان فرهنگ شهادت در کشور محسوب می‌شوند که سال‌ها این نماد را زنده نگه داشته‌اند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: شهادت برترین نماد انقلاب اسلامی است که پدران و مادران شهدا رشد دهنده این نمادها هستند و به نوعی حماسه‌سازان فرهنگ شهادت در کشور محسوب می‌شوند که سال‌ها این نماد را زنده نگه داشته‌اند.

محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در چهاردهمین نشست ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: شهادت برترین نماد انقلاب اسلامی است که پدران و مادران شهدا رشد دهنده این نمادها هستند و به‌نوعی حماسه‌سازان فرهنگ شهادت در کشور محسوب می‌شوند که سال‌ها این نماد را زنده نگه داشته‌اند.

وی بیان کرد: متأسفانه دشمنان امروز در یک حرکت توطئه آمیز و خبیثانه قصد از بین بردن برترین نماد انقلاب یعنی شهادت را دارند و به همین جهت خانواده‌های معظم شهدا در تیررس حملات دشمنان قرار گرفته‌اند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: تکریم و تجلیل و استفاده از وجود پدران و مادران شهدا امروز یک ضرورت است و باید در برنامه‌های گام دوم کنگره به آن توجه ویژه شود.

کریمی ادامه داد: کارگروه هنری کنگره می‌تواند با استفاده از ابزارها و ابتکارات نوین پدران و مادران شهدا را به عنوان سرمایه‌های ارزشمند به نسل جدید معرفی کند.

وی گفت: بسیج دانشجویی، دانش‌آموزی و سایر اقشار بسیج باید در جهت تجلیل و تکریم واقعی خانواده‌های شهدا و معرفی آنها به نسل جدید با کارگروه هنری مشارکت بیشتری داشته باشند و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نکنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اضافه کرد: در گام دوم کنگره با در نظر گرفتن برنامه‌های شاخص از جمله اردوی گردشگری شهید ایزدپناه، اردوهای هفت‌اقلیم، جشنواره‌ها و نشست‌های تخصصی و مستندسازی فرهنگ‌سازی خوبی در راستای تقویت جهاد و شهادت ایجاد شده است.

کریمی بیان کرد: اردوی گردشگری شهید ایزدپناه با محوریت امام شناسی، شهدا شناسی و آشنایی با عملکرد استان در دفاع مقدس که تاکنون بیش از یک هزار نفر از دانشجویان از این اردو بهره‌مند شده‌اند اقدامی ارزشمند است که برنامه‌ریزی بهره‌مندی ۶ هزار دانشجوی استان نیز مدنظر است.

وی تصریح کرد: اردوهای هفت‌اقلیم که با هدف شناخت زندگینامه و سیره امام قبل از اجلاسیه اصلی انجام می‌شده امروز هم در حال انجام است که تاکنون برخوردهای مناسبی به همراه داشته است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی یادآور شد: یکی از ابتکاراتی که در راستای کنگره برای جلوگیری از هزینه‌های کلان تبلیغات انجام شده استفاده از ظرفیت فضای مجازی است که به طرق مختلف از این فضا به نحو مطلوب انجام شد.

کریمی گفت: فعالیت‌های کنگره در کانال‌هایی که در فضای مجازی ایجاد شده به قوت ادامه دارند و کلیه برنامه‌ها به‌طور مستمر در کانال‌های کنگره اطلاع‌رسانی می‌شوند.

وی اظهار داشت: امروز در چهاردهمین جلسه ستاد کنگره یک بازنگری در ساختار و سازمان ستاد عملکرد استان مرکزی در دفاع مقدس انجام شد که رویکرد جدیدی را برای برنامه‌های گام دوم کنگره در نظر گرفته‌ایم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان داشت: اجلاسیه خادمین شهدا با دو هدف تکریم و تجلیل از دست‌اندرکاران کنگره و تبیین دستاوردهای کلی کنگره تا این لحظه در ایام دهه فجر برگزار می‌شود.

کریمی با بیان اینکه جمعیت پیش‌بینی شده برای اجلاسیه خادمان شهدا بیش از ۳ هزار نفر است و تاکنون بیش از ۲۵۰۰ نفر در ذیل برنامه‌های کنگره کمک کرده‌اند ادامه داد: در کنار اجلاسیه خادمین شهدا برنامه‌های مختلفی از جمله نمایشگاه دستاوردهای کنگره، برگزاری تئاتر و سرود پیش‌بینی شده است.

وی افزود: اجلاسیه خادمین شهدا با هدف تجلیل از خادمین شهدا یک ضرورت است و باید با برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود چراکه این کار می‌تواند یک فرهنگ‌سازی مناسب برای ایجاد فرهنگ خدمت به شهدا در جامعه ایجاد کند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار