اولین مسابقات «شبیه‌سازی دادگاه مجازی» برگزار شد
کد خبر: 982379
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047Yp
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
به همت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه
اولین «مسابقات دادگاه مجازی» به همت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه با حضور مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های ارومیه برگزار شد.
امین رستم‌زاده اظهار داشت: با توجه به ماموریت و رسالت جهاد دانشگاهی و دانشگاه جامع علمی کاربردی این واحد که کسب دانش نظری و مهارت علمی در محیط کار مرتبط با رشته دانشجو است، مسابقه «دادگاه مجازی» با موضوعات مختلف نقش موثری در ارتقای علمی و مهارت‌های ارتباطی، کارآفرینی و شغلی مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو در فضای واقعی کار دارد.

وی افزود: ترسیم فضای شبیه‌سازی شده شغلی برای رشته‌های علوم انسانی، چون حقوق در عین دشواری و پیچیدگی نیازمند ترسیم سناریویی متناسب با آموزش حرفه‌ای است که این مدل در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و گروه پژوهشی مدیریت کسب و کار در راستای تحقق رسالت‌های این نهاد انقلابی نیازسنجی، طراحی، تدوین و اجرایی شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی ادامه داد: دادگاه‌های شبیه سازی شده با توجه محدودیت‌هایی که برای حضور دانشجو در دادگاه‌ها وجود دارد بسیار مثمرثمر و اثربخش برای دانشجویان بوده و مستلزم یک برنامه‌ریزی حرفه‌ای آموزشی و علمی است.

رستم‌زاده خاطرنشان کرد: برای آماده کردن هر گروه دانشجویی و سناریونویسی آن به مدت چند دقیقه باید اعضای هیات علمی متخصص، وکلا و قضات ساعت‌ها سناریوی حقوقی و قضایی تدوین کرده و در کنار دانشجویان برای مهارت‌آموزی حضور اولیه وقت بگذارند.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی گفت: ورود جهاد دانشگاهی به همه حوزه‌های تخصصی و حتی آموزشی عام نقش آفرین، گزینش متمایز، اثر بخش، متفاوت و توام با دغدغه و مسئولیت اجتماعی است که حاصل عنوان، عقبه و فرهنگ جهادی است و تربیت نسلی که بتواند بسترساز تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای عملیاتی شدن گام دوم انقلاب باشد.

وی گفت: افزایش اعتماد به نفس، ایجاد امید و انگیزه در نسل جوان، شور و نشاط واقعی علمی و تبدیل علم به عمل حتی در رشته‌های علوم انسانی از دیگر برکات این رویداد طراحی شده از سوی جهاد دانشگاهی برای دانشجویان حقوق دانشگاه‌های استان و علمی کاربردی این نهاد است.

رستم‌زاده با اشاره به فواید شبیه‌سازی دادگاه‌ها و دادرسی‌های تمرینی عنوان کرد: ارزیابی توانمندی طرفین در راستای یک استدلال حقوقی مستند و مستدل مبتنی بر اصول حاکم بر دادرسی از بدو تحقق و شروع یک دعوای حقوقی تا مرحله ختم آن از ملاک‌های داوری و سنجش تیم‌های منتخب است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی