کسری بودجه دولت همواره از حوزه فرهنگ تأمین شده است
کد خبر: 981559
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047Lb
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۶
سالک با انتقاد از کاهش ۱۵درصدی بودجه فرهنگی:
نـایـب رئیـس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از کاهش ۱۵درصدی بودجه فرهنگی سال ۹۹ کل کشور در قیاس با سال ۹۸، گفت: دولت همواره کسری بودجه خود را از حوزه فرهنگ تأمین می‌کند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: حجت‌الاسلام احمد سالک در گفتگو با «خانه ملت» با انتقاد از کاهش ۱۵ درصدی اعتبارات فرهنگی بودجه سال ۹۹ کل کشور، عنوان کرد: علت آشفتگی وضعیت فرهنگ در کشور ریشه در برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌های بودجه‌ای دارد که هیچ توجهی به تأثیر کار فرهنگی ندارند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه رئیس‌جمهور و مسئولان برنامه و بودجه کشور به حوزه فرهنگی نگاهی سطحی است، افزود: تا زمانی که این نگرش تغییر نکند، وضعیت فرهنگ کشور بهبود نمی‌یابد.

وی ادامه داد: نکته دیگری که همواره طی سالیان گذشته به چشم خورده است، جبران کسری بودجه دولت از محل بودجه‌های فرهنگی است در حالی که این رویه نادرست باید تغییر کند. سالک اضافه کرد: این در حالی است که هر بار اتفاق ناگواری مانند حوادث آبان ماه امسال رخ می‌‎دهد، همه مدعی می‌شوند که فرهنگ بهینه نشده و وضعیت فرهنگی مردم وخیم شده درحالی‌که هیچ گامی در جهت بهینه‌سازی فرهنگ برداشته نمی‌شود. وی تصریح کرد: در صورت قطع‌شدن بودجه فرهنگ، میدان به فرهنگ‌های بیگانه داده می‌شود. فرهنگ باید در وزارت آموزش‌و‌پرورش و آموزش عالی دیده شود تا اینچنین دشمن بر مردم موج سواری نکند و مطالبات بحق مردم را به حاشیه نبرد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین از کاهش ۸۰ درصدی بودجه قرآنی انتقاد و اضافه کرد: در کمیسیون تلفیق امید به اصلاح این ارقام داریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار