«بدهی دوره گذشته» ناگهان تسویه شد!
کد خبر: 980906
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047B4
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
قصه تکراری شهرداری و بدهی‌ها
شهردار تبریز که تا دیروز، پرداخت حقوق کارکنان را افتخار شهرداری می‌خواند، از یکی دیگر از افتخارات مالی شهرداری رونمایی کرد و مدعی شد در اولین سال حضور در شهرداری، بدهی‌ سال‌های گذشته را پرداخته کرده‌ است.

شهردار تبریز در مطلبی را در  سایت خود درج کرده و گفته است: در سال اول شورای پنجم، انباشت بدهی‌ها به اشخاص، پیمانکاران و بانک‌ها در تمام حوزه‌ها وجود داشت که خیلی از این بدهی‌ها در جایی نیز ثبت نشده بود. با این وجود و با توجه به قول‌ها و تعهداتی که شهرداری طی سال‌های گذشته ایجاد کرده بود، ما در دوره فعلی مجبور به پرداخت این بدهی‌ها بودیم و خوشبختانه در اولین سال، این مقطع را رد کردیم.

این صحبت‌های شهین‌باهر، زیاد ناآشنا نیست. شهردار قبل نیز همین ادعاها را نسبت به شهردار قبل‌تر داشت. مسوولان سابق شهرداری در دوره قبلی مدیریت شهری، تاکید می‌کردند که شهرداری علاوه‌ بر تسویه بدهی دوره قبل، تسهیلات دوره خود را هم تسویه کرده و مجموعه‌ای بدون چالش را تحویل دوره بعدی داده‌اند.

حال نوبت شهین‌باهر است که مدعی شود شهردار را با انبوهی از بدهی تحویل گرفته و در همان سال اول، تمام بدهی‌ها را بازپرداخت کرده‌ است!

شرایط اقتصادی کشور نسبت به دو سال گذشته، تفاوت فاحشی دارد و درآمدهای شهرداری نیز بسیار محدود شده‌ و این تنگنا به‌قدری شدید بوده و است که آقای شهین‌باهر تا دیروز، پرداخت حقوق کارکنان شهرداری را افتخار شهرداری عنوان می‌کرد، اما امروز پا را فراتر می‌گذارد و مدعی است در همان سال نخست مسوولیت خود، بدهی دوره‌های گذشته شهرداری را صاف کرده‌ است.
 شهردار تبریز اما اشاره‌ای به نحوه وصول بدهی ادوار گذشته، در این شرایط فشرده و دشوار نکرده‌ است. 

شهین‌باهر در دوره قبل، فرد بیگانه‌ای نسبت به شهرداری نبود. او رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورا قبل و یکی از حامیان جدی شهردار سابق بود و اینکه امروز از «انباشت بدهی‌های پیمان‌کاری و ثبت‌نشدن آنها» سخن می‌گوید، به نوعی اذعان به ضعف نظارت‌های عمرانی شورای چهارم دارد.

زیر سوال‌ بردن عملکرد گذشته، از بدعت‌های ناپسند سیستم مدیریت در کشور ماست. اما خوشبختانه یا متاسفانه این رفتار از فرط تکرار، نخ‌نما شده و تاثیر خود را از دست داده‌ است.

سخنان شهین‌باهر و سخنان مشابه مدیرانی که سعی در سیاه‌نمایی دوره قبل از خود را دارند، اگرچه برای نشریات سفارشی، مایه خوبی دارد، اما بعید است عموم مردم را اقناع کند.

برچسب ها: شهر ، تبریز ، شهرداری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار