معلولین باید از حقوق خود آگاه شوند
کد خبر: 980386
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00472g
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان:
اصفهان - همایش روز جهانی افراد با نیازهای ویژه به میزبانی دانشگاه اصفهان و همکاری اداره کل بهزیستی، اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، مجمع تشکل های معلولین و هئیت ورزش های معلولین استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش ناهید ایزدی خبرنگار جوان آنلاین ، مدیر کل  بهزیستی استان اصفهان در این همایش با بیان اینکه شعار امسال روز جهانی معلولین ارتقاء مشارکت معلولین است گفت: شاید این شعار می خواهد این پیام را به ما انتقال دهد که بیش از آنچه که از دیگران انتظار داشته باشیم مشارکت معلولین می تواند زندگی آن‌ها را توسعه دهد.

دکتر مرضیه فرشاد با اشاره به اینکه در ارتقاء مشارکت اولین کسی که باید به این امر اعتقاد داشته باشد خود معلولین هستند تاکیدکرد:باید خود معلولین ایمان و باور به این مشارکت داشته باشند و برای آن تلاش کنند.

وی افزود: خانوادهای دارای معلول ،باید فرد را جدی بگیرند وتوانمندیهایش را بشناسندو به آنها بها دهند واین توجه می تواند درهمه ابعاد روحی، جسمی، مسکن، اشتغال و روابط با سایر افراد جامعه تعریف شود.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان به تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین اشاره کرد و افزود: این قانون فرصت خوبی برای مسئولینی است که میخواهند برای معلولین جامعه کاری انجام دهند.

وی با بیان اینکه مطالبه‌گری منطقی، مودبانه و مقتدرانه جزو تکالیف معلولین است اظهارکرد: زمانی که معلولین حقوق خود را نشناسند یقیناً ارتقاء مشارکت اتفاق نخواهد افتاد.

فرشاد در ادامه افزود: معلولین ابتدا باید از حقوق خود آگاه شوند و بعداز آن شیوه‌های دستیابی به این حقوق را بشناسند.

وی با بیان اینکه هر نوع رفتاری،  برای  مطالبه‌گری صحیح نیست ابراز داشت: در رفتارهای ناصحیح ما جواب برعکس می گیریم و زمینه را برای سایر افراد که قصد دارند کار را درست انجام دهند از بین می‌بریم.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان به قانون ۳ درصد فرصت شغلی در دستگاه‌ها برای معلولین اشاره و تشریح کرد: در این هفته اعلام شد که هیچ دستگاهی نبوده است که این ۳ درصد را استفاده نکرده باشد.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار