علی آبادی: با شیطنت میزبانی جام جهانی کشتی را از ایران گرفتند
کد خبر: 980129
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046yX
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
در گفت و گو با " جوان آنلاین" مطرح شد
در حالی که تا چند روز پیش متولیان ورزش ایران در تلاش برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در تهران بودند، این مسابقات از تقویم سال ۲۰۱۹ اتحادیه جهانی کشتی حذف شد! پس از ان علی رغم تلاش مسئولان فدراسیون برای برگردان این جام، اما اتحادیه جهانی کشتی آب پاکی را روی دست متولیان ورزش ایران ریخت و این مسابقات را از تقویم سال ۲۰۱۹ این اتحادیه حذف کرد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: رحیم علی آبادی پیشکسوت و عضو پیشین شورای فنی کشتی فرنگی درباره برگزار نشدن مسابقات جام جهانی در ایران در گفت وگو با " جوان انلاین" گفت:جام جهانی فرصت بسیار خوبی بود تا فرنگی‌کاران ایران با حضور در این میدان محک بخورند. بچه‌ها مدتی بود که در اردو بودند و تا به واسطه همین مسابقات قابلیت‌های خودشان را نشان دهند که متاسفانه بنا بر دلایل واهی این مسابقات لغو و اردو هم لغو شد.
 
علی آبادی:با شیطنت میزبانی جام جهانی را از ایران گرفتند
وی افزود: آقای بنا وقتی دید مسابقه‌ای در کار نیست اردو را تعطیل کرد تا برنامه ریزی جدیدی صورت گیرد. به هر حال بچه‌ها باید به شهر خود بازگردند تا در آینده در صورت تشکیل اردو به تیم ملی ملحق شوند.

پیشکسوت کشتی در ادامه خاطر نشان کرد:‌ ای کاش برخی کشور‌ها شیطنت نمی‌کردند و این جام برگزار می‌شد. ما کمتر از یک سال دیگر باید در المپیک حضور می‌یافتیم و این جام می‌تواند محک جدی برای کشتی گیران ما محیوب شود. آنچه مشخص است این که دراین دوره کشور‌های بدخواه ما قدرت بیشتری در اتحادیه جهانی داشتند که توانستند در دقیقه ۹۰ میزبانی را از ایران بگیرند و این ضربه جبران ناپذیری برای ما خواهد داشت.
علی آبادی در ادامه افزود: معتقدم کادر فنی و در راس آن بنا کار خودش را تا المپیک انجام می‌دهد و لغو این جام‌ها نمی‌تواند تاثیری درروند آماده سازی کشتی گیرانش داشته باشد، اما به هر حال می‌توانستیم کشتی گیران را در این دوره با توجه هب رقبایی که شرکت می‌کنند بسنجیم.
وی گفت: ما در آینده چندین میدان داخلی بین المللی را پیش رو داریم که فرنگی کاران برای حضور در این مسابقات باید تمرینات خود را ادامه دهند. ما رقابت‌های انتخابی جام تختی در تهران، مسابقات جام باشگاه‌های جهان در بجنورد و همچنین پیکار‌های جام تختی در شیراز را پیش رو داریم.
عضو پیشین شورای فنی کشتی فرنگی افزود: همان طورکه گفتم برگزاری این رقابت‌ها و حضور فرنگی کاران ما در این مصاف بین المللی می‌توانست بسیار مثمرثمر باشد. ما باید از الان برای مسابقات آتی آماده باشیم. ما در اینده چند تورنمنت مهم را پیش رو داریم.‌ای کاش با توجه به حریفان کوبا و روسیه که قرار بود به ایران بیایند جان جهانی در ایران برگزار می‌شد. همیشه جدال کشتی گیران ما با کشتی گیران خارجی می‌تواند محک جدی را در بر داشته باشد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: برای ما مهم است که در تورنمنت‌هایی که داریم سه سهیمه باقی مانده را کسب کنیم. ما برانامه ریزی خوبی برای المپیک ۲۰۲۰ داشته ایم. همان طور که وزیر ورزش گفته اند روی مدال آوری کشتی در المپیک حساب ویژ‌های باز شده که باید از همین امروز با حمایت‌های همه جانبه به کشتی گیران آنشاله در آینده انتظار روی سکو رفتن را داشته باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار