برائت کارگزاران از بیانیه ۷۷ نفر
کد خبر: 978670
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046b0
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی صراحتاً در روزنامه سازندگی که ارگان این حزب محسوب می‌شود، در مورد بیانیه ۷۷ نفر از اصلاح طلبان گفت: «موضع گیری‌هایی که برخی دوستان در قالب بیانیه شخصی منتشر کردند، به هیچ وجه موضع جریان اصلاحات تلقی نمی‌شود.» او در ادامه ضمن تشکیک تلویحی از اینکه تعداد امضاکنندگان واقعاً ۷۷ نفر بوده باشد، اصلاح طلبان را کسانی دانست که وفادار به مردم و نظام هستند: «این بیانیه صرف نظر از اینکه واقعاً تعداد امضا‌های آن ۷۷ امضا بوده یا خیر، به هیچ وجه موضع رسمی اصلاح طلبان تلقی نمی‌شود. اصلاح طلبان دارای احزاب رسمی و مشخص با مواضع روشن و شخصیت‌هایی وفادار به نهاد مردم – به عنوان صاحبان کشور- و نظام – به عنوان چتر امنیتی و سیاسی- هستند و تمام تلاش آن‌ها در چارچوب نظام جمهوری اسلامی دفاع از حقوق مردم است.»

و بعد انتقاد صریح را متوجه امضاکنندگان بیانیه کرد: «اقدامی که هزینه‌های آن به پای جبهه اصلاحات نوشته می‌شود، نمی‌تواند شخصی و بیگانه از تصمیم نهاد‌های جمعی اصلاح طلبان باشد. این انتقاد به دوستان ما وارد است که در چنین موضوع مهمی، حرکت‌های شخصی و فردی نمی‌تواند هیچ یک از مسائل ما، کشور و مردم را حل کند. انتظار این بود تهیه کنندگان این بیانیه، با احزاب و شخصیت‌ها و نهاد‌های مؤثر و مسئول در جبهه اصلاحات هماهنگی می‌کردند. این گونه اقدامات فرعی می‌تواند خسارت‌هایی را برای روند کلی حرکت جمهوری اسلامی و روند کلی جبهه اصلاحات به بار بیاورد.»

تندرو‌های اصلاح طلب باز هم دست به اقدامی زده‌اند که دیگر اصلاح طلبان حتی در حد عدم انتقاد و سکوت هم نمی‌خواهند متهم به همراهی و هم نظری با آنان شوند. رد پای یک متهم امنیتی سال‌های اخیر هم در نگارش این نامه دیده می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار