نابودی صهیونیسم را تئوریزه خواهیم کرد
کد خبر: 977724
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Lk
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۵
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نابودی صهیونیسم را به کمک نخبگان جهان اسلام، تئوریزه خواهیم کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش خانه ملت، محمدمهدی زاهدی در نشست بین‌المللی کمیسیون مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: نابودی صهیونیسم را به کمک نخبگان جهان اسلام، تئوریزه خواهیم کرد. وی افزود: شبکه اساتید و نخبگان جهان اسلام به منظور تبادلات علمی و تحقیقاتی، و انتقال فناوری تشکیل‌شده است.
رئیس اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی جهان اسلامی در اجلاسیه اندیشمندان دانشگاه‌های جهان اسلام از نخبگان مسلمان خواست جنایات امریکا و رژیم صهیونیستی و تلاش برای ایجاد اختلاف و نزاع و عقب‌افتادگی کشور‌های مسلمان را برای جوامع خود تبیین کنند.

زاهدی اضافه کرد: مجمع تقریب مذاهب اسلامی بر این اساس شکل گرفته تا بتواند در انسجام و تقویت بنیه امت اسلامی تأثیرگذار باشد و اتحادیه جهانی تقریب نهاد اندیشمندان دانشگاهی می‌خواهد با ایجاد شبکه ارتباطی فی‌مابین اندیشمندان دانشگاهی مسلمان با نگرش تقریب مذاهب در راستای تشکیل امت واحد اسلامی در تحقق تمدن نوین اسلامی گام بردارد و در این مسیر برنامه‌ریزی کرده است که گام‌های عملی برداشته شود. وی شناسایی اندیشمندان مسلمان دانشگاهی کشور‌های مختلف جهان و برقراری ارتباط با آنان و ارتقا و کسب اقتدار علمی و فناوری جهان اسلام با همکاری و هماهنگی کشور‌های اسلامی را ضروری برشمرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارائه خدمات مشاوره‌ای و دانشی تخصصی به ملل اسلامی برای بالا بردن علم و فناوری کشور‌های اسلامی نیز برای پیشبرد اهداف اجلاس باید در برنامه ما باشد، بر تلاش برای مقابله علمی و تخصصی با افراط‌گرایی به ویژه جریان تکفیری وداعش نیز تأکید کرد.

زاهدی همچنین محور‌های مهم مورد بحث در اتحادیه اندیشمندان جهاد دانشگاهی جهان اسلام را آینده جهان بدون رژیم صهیونیستی، تشکیل کشور مستقل فلسطین، نقش دانشگاهیان در تحقق امت واحده اسلامی، نقش دانشگاهیان در تبیین جنایات، توطئه دخالت‌های استکبار جهانی به ویژه امریکا، تبیین راهپیمایی عظیم اربعین برشمرد. وی همچنین نقش دانشگاهیان در تقویت و حمایت از جبهه مقاومت به ویژه تهیه و تدوین دستاورد‌های ۶۰ساله مقاومت و تدریس آن در دانشگاه‌ها و مدارس جهان اسلام و تلاش برای ایجاد تمدن نوین اسلامی را از دیگر موارد قابل ذکر در اتحادیه اندیشمندان جهاد دانشگاهی جهان اسلام دانست. بر اساس این گزارش در این نشست اتحادیه اندیشمندان جهاد دانشگاهی جهان اسلام، محمدمهدی زاهدی با رأی اکثریت برای پیگیری ثبت اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی تقریب نهاد در مجامع بین‌المللی وابسته به سازمان ملل انتخاب شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار