کار خوب سیما در پخش «آقای رئیس‌جمهور»
کد خبر: 976858
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00467m
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
پیمان قادری
روی آنتن رفتن فیلمی سیاسی که دو دهه توقیف بود از آنتن شبکه ۳ اتفاقی قابل پیش‌بینی نبود ولی رویکردی است که به شدت نیاز این روز‌های رسانه ملی است.

اینکه فیلم «آقای رئیس‌جمهور» ابوالقاسم طالبی بعد از دو دهه مهجوریت به ناگاه در باکس طلایی عصر جمعه رسانه ملی قرار می‌گیرد و قبل و بعدش هم فرصتی در اختیار کارگردان قرار می‌گیرد تا اظهاراتش درباره فیلم را بگوید یکی از بهترین راه‌های جلب مخاطبان سرگردان در فضای مجازی است.

فارغ از آنکه با روی آنتن رفتن «آقای رئیس‌جمهور» فضایی فراهم شد برای ارزیابی کیفی فیلم و مرور نقاط ضعفش که در سایه توقیف پنهان مانده بود، اینکه یک فیلم سیاسی می‌تواند بدون کمترین خطر روی آنتن برود از دیگر دستاورد‌های نمایش تلویزیونی «آقای رئیس‌جمهور» بود.

مدیران رسانه ملی باید بدانند پر کردن آنتن فقط نباید با محصولات تولیدی خودشان صورت گیرد و اتفاقا گاهی می‌توان از محصولات تولیدشده در رسانه‌های دیگر نیز بهره جست.

«آقای رئیس‌جمهور» فیلمی است در مذمت زدوبند‌های سیاسیون. این فیلم همان قدر که به عیان کردن وابستگی خارجی برخی سیاستمداران لیبرال خرده می‌گیرد بر رزمنده‌ای که به ناگاه گذشته را فراموش می‌کند هم نقد وارد می‌کند. به بیان بهتر و برخلاف تصور عوام، فیلم هم چپ را می‌نوازد و هم راست را و تنها راه نجات را نیز دست یازیدن به آرمان‌هایی می‌داند که انقلاب اسلامی برای آن پا گرفت.

مخاطب امروز اگر فیلم‌های سیاسی ایرانی یا خارجی را در رسانه ملی نبیند قطعا در سینما یا شبکه مجازی و غیرمجاز نمایش خانگی و در نهایت فضای مجازی این گونه فیلم‌ها را پیدا می‌کند و می‌بیند.

به نظر می‌رسد یک راه پیش روی رسانه ملی برای بازیابی مرجعیت گذشته نمایش چنین فیلم‌هایی به همراه ارائه تحلیل‌های به‌روز و منصفانه حول آن‌ها باشد. اینکه رسانه ملی در فلان بخش خبری فیلمی خاص را بدون نمایش دادن بنوازد، برای اقناع مخاطبان کافی نیست.

باید نسخه‌های روتوش شده آثار را روی آنتن فرستاد و سپس با ارائه تحلیل‌های دقیق، دست سازندگان را برملا کرد نه اینکه صرفاً با زدن آثار اسبابی را فراهم کرد برای مظلوم‌نمایی سازندگان و البته کنجکاوی مخاطبان که نسخه اصلی را از بازار قاچاق تهیه کند و بدون تحلیل راهبردی ببیند.

بخش عمده مخاطبان ایرانی ترجیحشان این است که حتی آثار سینمایی ایرانی و خارجی را هم از تلویزیون ببینند پس چه خوب است که کمی فضا بازتر شود برای پخش به‌روز فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی و البته ارائه تحلیل روزآمد متعاقب پخش این فیلم‌ها.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار