مجلس قانون تشویق افشاکنندگان فساد را فراهم کند
کد خبر: 976649
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00464P
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
سرويس سياسی جوان آنلاين: مجلس باید با ارائه طرح‌هایی، سازوکار‌های قانونی برای تشویق کردن افشاکنندگان فساد را فراهم کند.
عزت‌الله یوسفیان ملا عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفتگو با تسنیم، مبارزه با فساد را نیازمند عزم جدی از سوی همه دستگاه‌ها دانست، اما در عین حال تأکید کرد که وظیفه مجلس در این امر، به مراتب به عنوان یک نهاد قانونگذار سخت‌تر است. مجلس باید در مبارزه و مقابله با فساد پیشقراول باشد و همان‌طور که امام خمینی (ره) فرمودند: «مجلس در رأس امور است» زیرا مجلس یک نهاد قانونگذار است و اصلاح امور، جز با قانون درست و منطقی صورت نمی‌گیرد.
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: مجلس باید با قوانین سختگیرانه و نظارت‌پذیر راه‌های مختلف را برای بروز فساد ببندد، البته در این سال‌ها از سوی نمایندگان مجلس اقداماتی در این زمینه صورت گرفته، اما کافی نیست.
یوسفیان‌ملا، یکی از راه‌های مبارزه با فساد را تشویق افشاکنندگان فساد دانست و تأکید کرد: باید از کسانی که فساد را در جایی افشا می‌کنند، حمایت شود، مجلس باید با ارائه طرح‌هایی، سازوکار‌های قانونی برای تشویق کردن افشاکنندگان فساد را فراهم کند. افشای فساد موجب می‌شود تا مفسدان و خلافکاران فضا را برای رانتخواری، رشوه و انواع فساد ناامن ببینند، در نتیجه خود به خود با کاهش زمینه‌های فساد، از بروز آن نیز جلوگیری خواهد شد.
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: چگونگی احراز پُست‌ها و نحوه تشخیص صلاحیت‌ها برای پذیرش مسئولیت‌ها بسیار مهم است که باید قانونی برای آن وجود داشته باشد که دولت در این خصوص تدبیر کرده است، باید به شکلی باشد که افراد با سوابق درخشان در پُست‌های مدیریتی به‌کارگیری شوند.
برچسب ها: مبارزه با فساد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار