امریکا جان ۵/ ۸ میلیون انسان را در جهان گرفته است
کد خبر: 975903
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045sN
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
فرمانده کل سپاه با تأکید بر عمق توانمندی‌های دفاعی و اینکه هم صاحب قدرتیم و هم اراده اعمال آن را داریم، گفت: ملت ایران در طلایی‌ترین دوران صد‌ها سال گذشته خود قرار دارد و آنقدر قدرتمند است که در هر نقطه‌ای دشمن بخواهد اقدامی انجام دهد آن نقطه را نابود خواهد کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح دیروز در آیین رونمایی از دیوارنگاره‌های لانه جاسوسی سابق امریکا، اظهار داشت: حقیقت این است که می‌توان امریکا را هویتی متضاد و متناقض توصیف کرد و یک شخصیت سیاسی کاملاً تضادگونه است. در تمام جنگ‌های بزرگ جهان و در جنگ‌های چهل سال گذشته در منطقه‌ای که آن را جهان اسلام می‌دانیم، امریکا یا مستقیم یا با واسطه نقش اول را ایفا کرده است. وی افزود: در طول حیات امریکا بیش از ۵/ ۸ میلیون کشته حاصل مداخلات امریکا در شرق و غرب عالم است که از جنگ مکزیک گرفته تا جنگ در خاور دور و جنگ‌های جهانی اول و دوم. در حالی که امریکا بزرگ‌ترین صادرکننده سلاح در جهان و اصلی‌ترین طرف در جنگ‌های کوچک و بزرگ است، اما روی کاغذ و در گفته‌های مقامات امریکایی از امن شدن جهان سخن می‌گویند.

واقعیت‌های درون ذهن مقامات امریکایی
سرلشکر سلامی با بیان اینکه در واقعیت‌های درون ذهن مقامات امریکایی چیزی جز ایجاد ظرفیت برای انهدام سیاره زمین وجود ندارد، تصریح کرد: در حالی که امریکایی‌ها از مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی سخن می‌گویند، اما اولین رژیمی هستند که به سلاح‌های هسته‌ای دست یافتند و تنها کشوری هستند که از این سلاح دو بار استفاده کردند و صد‌ها هزار نفر را در کسری از ثانیه کشتند.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: آیا چنین کشوری که قدرت انهدام چندین بار کره زمین را با سلاح‌های هسته‌ای در اختیار دارد، می‌تواند مقابله‌کننده با سلاح هسته‌ای باشد؟ وی ادامه داد: امریکا در حالی از حقوق بشر سخن می‌گوید که در همه نقاط دنیا این حقوق را نادیده می‌گیرد و به آن حمله می‌کند، مانند حمله به عروسی‌ها در افغانستان و یا هجوم شبانه به خانه‌های مردم در عراق. زندان‌های مخوف گوانتانامو و ابوغریب و زندان‌های دیگر در اروپا و امریکا آیا حقوق بشر است؟ سرلشکر سلامی با بیان اینکه همه دستگاه‌های شکنجه توسط امریکایی‌ها ساخته می‌شود و به رژیم‌های مستبد صادر می‌شود، عنوان کرد: رژیم امریکا در حالی از آزادی و دموکراسی سخن می‌گوید که همه دیکتاتور‌های عالم مهره‌های شطرنج امریکا هستند. آیا رژیمی که پرچمدار براندازی نظام‌های مردم‌سالار در دنیا است، می‌تواند ادعای آزادی را داشته باشد؟

فرمانده کل سپاه با اشاره به ادعای امریکایی‌ها مبنی بر مبارزه با تروریسم، گفت: این ادعا در حالی است که رئیس جمهور فعلی امریکا می‌گوید Obama Is Founder of ISIS یعنی اوباما رئیس جمهور قبلی خالق و مؤسس داعش است. آیا آواره کردن ملت سوریه در کشور‌های دیگر، حمله به کارخانه سرم‌سازی در سودان، اسقاط هواپیمای ایرانی با ۲۹۰ مسافر نشانه‌های هویت امریکا در جهان نیست؟

امریکا در فرسایش قدرت قرار گرفته است
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امریکا در فرسایش قدرت قرار گرفته است چراکه مجبور شده است از سطوح راهبردی به سطح عملیاتی تنزل موقعیت داشته باشد. امریکایی‌ها در اقصی نقاط عالم منافع حیاتی برای خود تعریف کرده‌اند، اما آگاه شدن ملت‌ها و خیزش فراجغرافیایی علیه آن‌ها باعث شده تا مستقیماً گسترش بیش از حد قدرت نظامی بدهند. سرلشکر سلامی تأکید کرد: سال‌هاست که امریکایی‌ها نمی‌توانند بین هزینه اقدامات‌شان و دستاورد‌های آن حتی در حوزه اقتصادی موازنه برقرار کنند. آن‌ها در مارپیچ تنزل قرار گرفته‌اند و دهه‌ها و سال‌هاست که جهان شاهد ثبت پیروزی سیاسی برای آن‌ها نیست. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مقاومت امروز سیال و در حال حرکت است و مرز‌های خود را گسترش می‌دهد، خاطرنشان کرد: امروز قدرت تولید مخاطرات ناشناخته علیه امریکایی‌ها بالا رفته است و امریکا دیگر نمی‌تواند فقط یک طرفه به دیگران هزینه تحمیل کند که این به فلسفه سیاسی امریکا و نبود عقل سیاسی در آن‌ها بر‌می‌گردد. وی گفت:‌ساز و کار‌های وجود یک تدبیر برای استفاده از عناصر فیزیکی قدرت برای تبدیل به موفقیت‌های فراتر از قدرت، از دست آن‌ها رفته است و به همین دلیل امروز امریکایی‌ها با فقدان استراتژی برای حرکت هستند.

امریکایی‌ها مجبورند هرچه می‌سازند، ویران کنند
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه امریکا به این درجه رسیده که دارای قدرت است، اما تدبیری برای این قدرت ندارد، عنوان کرد: آن‌ها با این پدیده مواجه هستند که وقتی گسترش بیش از حد پیدا می‌کنند، با مشکل گردش نیرو مواجه هستند و کند و افسرده و ناامید می‌شوند. این همه میدان باز در این منطقه برای فعالیت هست، اما آن‌ها مجبور می‌شوند هرچه را خود می‌سازند آن را ویران کنند. فرمانده کل سپاه اظهار داشت: در افغانستان گروه‌های تروریستی را به وجود آوردند، اما مجبور شدند با آن‌ها مقابله کنند. سرکرده داعش را خود پرورش دادند و مجبور شدند آن را نابود کنند. این نیست که آن‌ها قدرتمند نباشند، آن‌ها تفکر و منطق به حرکت درآوردن قدرت را ندارند و به همین دلیل قدرت علیه آن‌ها می‌شود.

فلسفه قدرت ما عدالت و کرامت انسانی است
سلامی با بیان اینکه در طرف مقابل ما از یک میدان تدبیر مرکزی برخورداریم که می‌تواند مانند میدان مغناطیسی قوی تمام نیرو‌هایی را که علیه استکبار بسیج شده‌اند جذب کند، تصریح کرد: فلسفه قدرت ما عدالت، کرامت انسان، آزادی، آگاهی و شرف برای همه ملت‌ها است. این فلسفه دوست ایجاد می‌کند و برای همین است که انسانی در هزاران مایل دورتر از ما مثل ما می‌اندیشد و حاضر است در راه این اندیشه و فکر عمل کند و حتی کشته شود. سرلشکر سلامی گفت: ما جماعتی از آماده بودن‌ها برای کشته شدن در راه آرمان‌های‌مان هستیم و این جماعت هرگز تهدید، تطمیع و ارعاب را نمی‌پذیرد و در دل و قلب خود به بازدارندگی رسیده است. بازدارندگی ما معنوی است زیرا از کشته شدن در راه ایمان‌مان نمی‌ترسیم در حالی که در جوامع استکبار این نیرو وجود ندارد. فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه امریکا باید بازنگری و بازتعریفی در فلسفه سیاسی خود به عمل آورد، افزود: جهان بسیار بزرگ‌تر از امریکا شده است و امریکا دیگر در هیچ چیزی اولین نیست و اولین‌ها را از دست داده است. قدرت، سیاست، منطق و جغرافیا توزیع شده است و جهان امروز دیگر جهان سلسله مراتبی از قدرت نیست که در رأس آن یک دولت حکمرانی کند. وی تأکید کرد: علاوه بر دشمنان امریکا، دوستان سنتی و دیرینه او نیز دیگر بر اساس اولویت‌ها و ترجیحات سیاسی او عمل نمی‌کنند.

ملت ایران در طلایی‌ترین دوران حیات خود است
سرلشکر سلامی با بیان اینکه ملت ایران امروز در زیباترین و طلایی‌ترین دوران حیات خود ظرف صد‌ها سال گذشته است، خاطرنشان کرد: ایران به هیچ نقطه‌ای از جهان چشم داشت ندارد، اما قلمرو قدرتش را تا آنجا گسترش می‌دهد که دشمن هر مبدأیی را برای اقدام خود قرار دهد، آن مبدأ را نابود خواهد کرد و آنقدر میدان قدرت‌مان را گسترش دهیم تا هر نقطه‌ای که دشمن بخواهد اقدامی انجام دهد آن نقطه را نابود کنیم.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه توانمندی فنی را داریم و این رشد را همه دیده‌اند، اظهار داشت: هم صاحب قدرتیم و هم اراده اعمال این قدرت را در اختیار داریم و هم ظرفیت تحمل هر منازعه‌ای را داریم. همه دیدند که اقتصاد این جامعه در اثر تحریم‌های جهانی نه تنها فرو نپاشید بلکه جان گرفت. وی افزود: امروز با حیات مجددی از یک قدرت اقتصادی در حال ظهور که متکی به نفت و قدرت‌های بزرگ نیست مواجهیم که این شاکله جدید ایران بزرگ است و می‌توان به آن افتخار کرد.

ایرانی‌ها مردمان فتح قله‌های دست نیافتنی
قدرت سیاسی، اقتصادی و نظامی ما به هم پیوند خورده است و ما امروز می‌توانیم از ظهور یک قدرت جدید در جهان به نام ایران یاد کنیم با شاخص‌های ظاهری که برای قدرت تعریف می‌کنند. سرلشکر سلامی تأکید کرد:، اما علاوه بر شاخص‌های ظاهری از یک تفاضل جدی برخورداریم که آن ایمان حقیقی به قله‌هایی است که این ملت باید آن‌ها رافتح کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ملت ایران ثابت کرده که مسیر‌های سخت را ساده‌تر می‌پیمایند و هدف بزرگ را زودتر محقق می‌کنند، بیان کرد: ایرانی‌ها مردمان فتح قله‌های دست نیافتنی و غلبه بر بحران‌های به ظاهر سخت هستند. ما امروز برای جهان مبشر رحمت و آزادی هستیم و پناهگاه مظلومان هستیم. وی در پایان با تأکید بر اینکه منطق، دین، ملت، رهبر ما عناصر قدرت ماست، گفت: ما فقط به موشک‌ها تکیه نداریم، هرچند به اندازه کافی و بیش از حد نیاز آن‌ها را ذخیره کرده‌ایم و هدف‌مان هم مشخص است و نیروهای‌مان هم کاملا آماده هستند.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
عل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
0
1
مگر شما حافظ و نگهدار مملکت باشید والا جماعت غربزده ابایی از به حراج گذاشتنش مثل دول قاجاری o پهلوی ندارند!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار