تشکیل قرارگاه مقابله با قاچاق سوخت در کشور
کد خبر: 975790
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045qY
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
فرمانده مرزبانی کشور از ایجاد قرارگاه مقابله با قاچاق کالا در حوزه‌های مختلف به خصوص سوخت در کشور خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار قاسم رضایی در خصوص آخرین وضعیت قاچاق سوخت در کشور و اقدامات مرزبانی در این زمینه گفت: در حال حاضر قاچاق سوخت به مفهوم سال‌های گذشته در کشور را شاهد نیستیم و این معضل در کشور مهار شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر به خصوص امسال شاهد برخی تخلفات و قاچاق سوخت در کشور را شاهد بودیم عنوان کرد: عموما قاچاق سوخت به دو شکل تعبیه باک اضافی و افزایش ظرفیت باک‌های لنج‌های کشتی و برخی خودرو‌هایی که از مرز‌ها تردد می‌کنند صورت می‌گیرد که مقابله با این امر در دستور کار ستاد مقابله با قاچاق قرار دارد.

سردار رضایی از افزایش ۳.۵ برابری کشفیات قاچاق سوخت طی هفت ماهه امسال در کشور خبر داد و گفت: بیشترین تخلف در حوزه قاچاق سوخت و افزایش ظرفیت مخازن سوخت در لنج‌های جنوب کشور را شاهد هستیم که هفته گذشته هفت لنج حاوی بار قاچاق سوخت در هرمزگان کشف و ضبط شد.

فرمانده مرزبانی کشور از ایجاد قرارگاه مقابله با قاچاق سوخت در کشور خبر داد و گفت: ستاد مقابله با قاچاق کالا با همراهی سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط مصمم است امسال برخورد قانونی و جدی با متخلفان و نیز کارگاه‌هایی که اقدام به تعبیه باک اضافی و یا افزایش مخازن سوخت خودرو‌ها و لنج‌های می‌کنند داشته باشد.

وی در خصوص معضل قاچاق مواد مخدر نیز گفت: در مرز‌های شرقی یکی از موضوعات جدی بحث مواد مخدر است در سال ۲۰۰۰ آنچه سازمان ملل سند داده در افغانستان ۲۰۰ تن مواد مخدر تولید می‌شد امسال بعد از ۲۰ عنوان شد این میزان بیش از ۴۵ برابر شده است.

فرمانده مرزبانی کشور با بیان اینکه برخی شرارت در شرق کشور ناشی از معضل قاچاق مواد مخدر است گفت: ما در طول شبانه روز ۱۹۰۰ کیلومتر مرز با کشور افغانستان و پاکستان داریم میانگین ۳۰ درگیری داریم که عموما در حوزه مواد مخدر است.

سردار رضایی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته سال جاری بیش از ۴۷ تن از ورود مواد مخدر به کشور جلوگیری کردیم که عموما با درگیری و دستگیری بوده است افزود: در یک دهه گذشته اقدامات موثری انجام شده است با ایجاد کانال ها، برجک ها، پاسگاه و سیستم‌های الکترونیکی و تجهیزات متعدد در مرز‌ها ایجاد کرده و بکارگیری کرده ایم که منجر شده مسیر ترانزیت مواد مخدر به سمت دریا به خصوص دریای عمان و خلیج فارس برود.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: توافقات اولیه با کشور‌های حاشیه دریای خلیج فارس و عمان انجام گرفته است که امیدواریم با پیگیری و توافقات موثر بتوانیم معضل قاچاق مواد مخدر در کشور را نیز تا حد قابل قبولی کنترل کنیم.
منبع: مهـــر
برچسب ها: قاچاق سوخت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار