ذات استراتژی دشمن، نشان دادن سایه جنگ است نه جنگ
کد خبر: 975714
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045pK
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:
در ذات استراتژی دشمن، مادون جنگ پیش‌بینی شده و شبح جنگ فقط برای نمایش قدرت و رژه نظامی و نشان دادن سایه جنگ است و یکی از دلایل آن این است که بتواند از مؤلفه ایجاد ترس در درون کشور برای فشار در لایه دو قطبی استفاده و به تعبیری تهدید و لشکرکشی کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سردار غلامرضا جلالی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: محور‌های استراتژی فعال کشور کاملاً موفق و جدی بود و همه استراتژیست‌های غربی موافقند که ما در این دوره توانستیم یک نوع دفاع غیرعامل ترکیبی را سازماندهی کنیم و تحت نظارت رهبری به نتیجه برسانیم.

وی افزود: اولین دستاورد این است که توانستیم یک بازدارندگی نامتقارن را در دفاع تعریف کنیم که مدلی از بازدارندگی است که قادر است تهدید‌های ناهمتراز را از مدل نامتقارن پاسخ دهد و به نقطه متعادل برساند.

جلالی اضافه کرد: زمانی که پهپاد دشمن سقوط می‌کند، مفهوم آن این است که الگوی نامتقارن ما پاسخ مثبت داده و می‌تواند تحولات موثری را در منطقه ایجاد کند. وی تأکید کرد: در فضای پساپیروزی باید بتوانیم دستاورد‌های این پیروزی را حفظ کنیم که مهم‌ترین مؤلفه‌ها تداوم پیروی از رهبری و استقامت بر راهبرد مقاومت فعال است که رهبر معظم انقلاب تعیین کردند و مسئله دیگری که به آن باید توجه کنیم عبارت است از بصیرت مردم ونقش فعال آنان در این دفاع و همچنین دشمن‌شناسی و عدم اعتماد به دشمن که رهبر معظم انقلاب نیز اخیراً به این مسئله اشاره کردند.

سردار جلالی با اشاره به سالروز تشکیل پدافند غیرعامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل به عنوان عنصر دفاعی و عنصر مکمل دفاعی کشور در برابر تهدیدات و حوادث و همچنین دفاع از زیرساخت‌های کشور در بخش‌های اجرایی کشور شکل گرفته است و بعد از انقلاب اسلامی و حتی پس از جنگ شاهد چنین نقیصه‌ای بودیم که رهبر معظم انقلاب مکرراً آن را مطالبه می‌کردند. وی افزود: در هشتم آبان ۸۲ ساختار پدافند غیرعامل به فرمان رهبر معظم انقلاب در ستاد کل نیرو‌های مسلح شکل گرفت تا این مطالبات رهبر انقلاب را در بخش‌های اجرایی و مردمی کشور سازماندهی و هدایت کند.

فاصله خاکریز درگیری ما با امریکا کوتاه شده است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور یکی از ویژگی‌های مهم امسال در مسائل مربوط به پدافند غیرعامل را نزدیک شدن یا کوتاه شدن فاصله خاکریز درگیری ما با امریکا و دشمن دانست و گفت: ما از سال ۹۷ شاهد نوع جدیدی از تهدید در این حوزه بودیم که به آن تهدیدات ترکیبی یا هیبریدی گفته می‌شود که به تعبیری استفاده از همه مؤلفه‌های قدرتی است که امریکایی‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلف علیه کشور ما داشته باشند.

وی افزود: این تهدید ممکن است در ابعاد مختلف مانند فناوری‌های نو شکل بگیرد و ما با یک مفهوم چند وجهی روبه‌رو هستیم. یعنی در جایی وجه سیاسی، در جایی دیگر وجه اقتصادی یا نظامی و در جایی دیگر وجه امنیتی و وجه مربوط به حوزه‌های سایبری و شبکه‌های اجتماعی را دربرمی گیرد که ترکیب همه مؤلفه‌های قدرت دشمن، متناظر با ضعف‌های احتمالی ما در آن حوزه شکل می‌گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: امریکایی‌ها در مؤلفه نظامی سعی کردند تا شبحی از جنگ را درست کنند و روبه‌روی ما قرار دهند. چون آن‌ها فکر می‌کردند شاید صرف تمرکز بر مؤلفه‌های داخلی بدون فشار داخلی مؤثر نباشد. وی درباره شبح جنگ گفت: در ذات استراتژی دشمن، مادون جنگ پیش‌بینی شده و شبح جنگ فقط برای نمایش قدرت و رژه نظامی و نشان دادن سایه جنگ است و یکی از دلایل آن این است که بتواند از مؤلفه ایجاد ترس در درون کشور برای فشار در لایه دو قطبی استفاده کنند و به تعبیری تهدید و لشکرکشی کند.

سردار جلالی اعلام کرد: دشمن در لایه اقتصادی به دنبال توسعه و فشار همه‌جانبه و تحریم هاست و بسیاری معتقدند موضوعی از تحریم نمانده است. چون تحریم یک سطحی از تهدید را برای کشور تأمین می‌کند که اگر ما توانستیم در برابر دشمن مقاومت کنیم، فرصت‌هایی درون همین تهدید وجود دارد که می‌تواند اقتصاد ما را بارور کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار