سال‌هاست گرفتار حقه‌بازی آمریکایی‌ها شده‌ایم
کد خبر: 975210
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045hC
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
لاریجانی در اجلاسیه «مجاهدان در غربت»:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سال‌هاست گرفتار حقه‌بازی آمریکایی‌ها شده‌ایم؛ خودشان می‌دانند ما سلاح هسته‌ای نداریم اما می‌کوشند تا مردم ایران را آزار دهند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: علی لاریجانی امشب در اجلاسیه «مجاهدان در غربت» در دامغان اظهار کرد: حوادث پرتلاطم و پرتکاپویی در قرن بیستم و اوایل قرن بیست‌ویکم رخ داده که امروز باید شرایط خود را در این وقایع مورد بررسی قرار داد.

وی با اشاره به وقوع نهضت‌های مختلف در این مدت در ایران گفت: حرکت‌های مهمی در کشورمان رخ داده که بعد‌ها البته با همان شدت روز‌های اول ادامه نیافت؛ اما به هرحال تا حدودی تأثیرگذاری داشت و در برخی موارد به نتیجه هم رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کسانی که ایمان آوردند و استقامت کردند، خداوند ملائکه را بر آنان نازل می‌کند تا خوفی نداشته باشند و بهشت را بر آنان نوید می‌دهد. امام رضا (ع) فرمودند کسی مؤمن حقیقی است که سه خصلت داشته باشد؛ سنت خدا یعنی رازداری، سنت نبوی یعنی مدارا با مردم و سنت، ولی خدا یعنی پایداری، استقامت و شکیبایی در سختی باید در یک مؤمن باشد.

استقامت در سختی‌ها؛ امری کلیدی

لاریجانی با بیان اینکه استقامت در سختی‌ها امری کلیدی و مهم است، گفت: در قرن گذشته، حوادث مهمی همچون انقلاب مشروطه را سپری کردیم که نقش علمای نجف و تهران در آن برجسته بود؛ نهضت تنباکو در کشور ما نقش و تأثیرگذاری علما را نشان داد.

وی بیان کرد: انقلاب مشروطه به تمام اهداف خود نرسید؛ اما بیداری خاصی را در میان اقشار جامعه خلق کرد. رهبر معظم انقلاب فرمودند از آنجا که در انقلاب مشروطه مردم را از صحنه کنار زدند، این انقلاب به اهداف خود نرسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مرحوم مدرس، میرزاکوچک‌خان جنگلی و ... پایه‌گذار حرکت‌هایی بودند که در حد خود تأثیراتی را ایجاد کرد؛ اما علت اینکه انقلاب مشروطه موفق نشد، نه اینکه پایه‌ها و آرمان‌هایشان درست نبود، بلکه به این علت بود که مردم را به مرور کنار گذاشتند و باید مردم را در صحنه نگه می‌داشتند.

فلسطین؛ موضوع نخست جهان اسلام

لاریجانی با اشاره به حرکت‌های آزادی‌خواهانه نظیر شیخ فضل‌الله نوری و سایر علمای اسلامی در طول قرن بیستم و اوایل قرن بیست‌ویکم گفت: امروز فلسطین موضوع نخست جهان اسلام است و باید به این امر توجه داشت؛ اگر امروز صهیونیست‌ها لرزان هستند، به خاطر مقاومت امت اسلام و مردم فلسطین است.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در این میان از همه انقلاب‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و امام راحل با کوله‌باری از تجربیات همه حوادث قرن، حرکتی را ایجاد کردند که نسبت به انقلاب‌های دیگر و نهضت‌های مختلف کمال داشت و با اسلامیت حرکت خود را آغاز کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها نیز اذعان دارند که انقلاب اسلامی ریشه دینی و اندیشه مذهبی دارد، گفت: احیای فکر مجاهدانه از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی بود که بین مسلمانان رشد پیدا کرد و شمار زیادی از آزادی‌خواهان جهان در مسیر جهاد قدم برداشتند.

حقارت بسیاری از کشور‌های منطقه

لاریجانی با اشاره به روایتی از امام رضا (ع) در باب جهاد ادامه داد: ایشان می‌فرمایند کسانی که در راه جهاد خود را دور می‌سازند، عمل حرام انجام می‌دهند؛ چراکه باعث وهن دین و استخفاف پیامبران و اولیای الهی می‌شوند و از طرفی، به دشمنان جرأت می‌دهند و آن‌ها را بر مسلمانان مسلط می‌سازند.

وی تصریح کرد: امروز این امر را حس می‌کنیم؛ در منطقه خاورمیانه، کشور‌هایی هستند که با وجود پول، تجهیزات و امکانات فراوانی که در اختیار دارند؛ اما در حقارت به سر می‌برند و با یک تلفن، موقعیت آن‌ها تغییر می‌کند؛ به این دلیل که اهل مجاهدت نیستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری می‌کنند تا مجاهدت و جهاد را با حرکت‌های کور تروریستی مخلوط کنند، گفت: حرکت‌های غیرانسانی اخیری که مشاهده می‌کنیم، حاصل همین رویکرد است و تروریست‌ها برای وحشت مردم تلاش می‌کنند؛ در حالی که مجاهدان در راه رفاه و آسایش مردم و امت اسلام می‌جنگند.

ایجاد وحشت در مردم؛ روش داعشی‌ها

لاریجانی اضافه کرد: روش داعشی‌ها و اذناب آن‌ها ایجاد وحشت در مردم است و نمونه این اقدام را در شیوه به شهادت رساندن شهید حججی شاهد بودیم.

وی بیان کرد: وضع امروز مسلمانان که با استقامت و احیای فکر مجاهدت در میدان هستند، شرایط آن‌ها را دگرگون کرده است و امروز مجاهدان جایگاه غربت ندارند، در جایگاه عزت و اقتدار هستند، در منطقه پیشگام بوده و با قدرت پیش می‌روند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقتدار جریان‌های مجاهدانه که در تحولات مهم نیز تأثیرگذار هستند، گفت: اگر گروه‌های مجاهدانه نظیر حماس و حزب‌الله بی‌تأثیر بودند، طرح‌های مختلف صلح غربی‌ها تا امروز به نتیجه رسیده بود و آن‌ها امت اسلام را به عقب می‌راندند.

راهی غیر از مقاومت نیست

لاریجانی بیان کرد: رفتار غربی‌ها علیه مسلمانان برای آن‌ها راهی غیر از مقاومت نگذاشتند؛ آن‌ها در فلسطین ملتی را آواره کردند و برای آن‌ها راهی جز ایستادگی برای صهیونیست‌ها نگذاشتند.

وی تصریح کرد: وقتی غربی‌ها با مردم منطقه با عبارت‌های موهن سخن می‌گویند، راهی جز مقاومت و ایستادگی برابر این اقدامات باقی می‌ماند؟

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ با کمال پررویی پول‌های سعودی‌ها را گرفت و بر سر آن‌ها هم زد؛ این سیاست تحقیر در غربی‌ها وجود دارد. اندیشمندان غربی اقرار می‌کنند که غرب همواره به مردم عرب به مثابه تنها «ساکنان» این مناطق نگاه می‌کنند و رویکرد آنها، «صاحبان» این مناطق نیست.

لاریجانی افزود: رفتاری که غرب نسبت به مسلمانان دارد، چاره‌ای نگذاشته است؛ جز اینکه مقابل آن‌ها مقاومت شود. رئیس‌جمهوری آمریکا در قضیه کشته شدن ابوبکر البغدادی می‌گوید ما تنها باید در مناطقی حضور داشته باشیم که نفت آن‌ها به ما می‌رسد و این نکته مهمی است.

ادعای آمریکا بی‌معناست

وی تصریح کرد: اندیشمندان غربی خود اذعان دارند که ادعای آمریکا در خصوص ساخت سلاح هسته‌ای در ایران بی‌معناست و ایران هویتی معتبر و نظامی مستحکم دارد؛ آن‌ها خود می‌دانند تنها رژیمی که سلاح‌های هسته‌ای متعدد در اختیار دارد، رژیم اشغالگر قدس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سال‌هاست گرفتار حقه‌بازی آمریکایی‌ها شده‌ایم؛ خودشان می‌دانند ما سلاح هسته‌ای نداریم، اما این اقدام را انجام می‌دهند تا مردم ایران را آزار دهند و در این شرایط، باید ایستادگی کرد.

لاریجانی ادامه داد: آمریکایی‌ها تنها دنبال نفت منطقه هستند و برای همین با جنگ‌افروزی در کشور‌های مختلف، خونریزی‌های زیادی به پا کردند تا به خواسته خود برسند.

وی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم حاکمی قلابی را دشمنان بر سر حکومت بنشانند و مسلمانان از او تبعیت کنند و این آموزه دینی ماست و امام خمینی (ره) هم متعدد بر حکومت اسلامی تأکید می‌کردند. فکر اسلامی اقتضا نمی‌کند یک مسلمان غیرت دینی نداشته باشد و به مسؤولیت‌های اجتماعی خود توجه نکند.
منبع: فارس
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
0
1
جناب لاریجانی شما درست می فرمایید که با تایید بیست دقیقه ای برجام مردم و مملکت را گرفتار حقه بازی کدخدا کردید و حال از شما انتظار می رود که به اشتباه تان اعتراف و با سعه صدر یک عذر خواهی و طلب بخشش از مردم داشته و به سر همه ما منت گذاشته و خود را بازنشسته نمایید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار