کاهش ۳۵ درصدی تولید خودرو در نیمه نخست امسال
کد خبر: 974365
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045TZ
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
تولید انواع خودرو در کشور در نیمه اول امسال ۸ /۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «فارس»، طی شش ماهه اول امسال ۳۷۷ هزار و ۵۱۷ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸/ ۳۴ درصد کاهش داشته‌است. همچنین در نیمه اول امسال ۳۴۸ هزار و ۲۶۸ دستگاه سواری در کشور به تولید رسید که نسبت به نیمه اول سال ۹۷ افت ۹/ ۳۵ درصدی را تجربه کرده‌است. طی شش ماهه ابتدایی امسال تولید ون ۷ /۸۵ درصد کاهش داشته و در عین حال تولید مینی‌بوس و میدل‌باس با افت ۹/ ۶۵ درصدی و تولید اتوبوس نیز با افت ۹/ ۶۰ درصدی همراه بوده‌است. طی این مدت تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز ۷/ ۷۹ درصد کاهش داشته و فقط در تولید وانت شاهد رشد ۳ درصدی بوده‌ایم.

رشد ۱۱ درصدی تولید شهریور
در بررسی عملکرد شرکت‌های خودروساز طی شهریور امسال این نکته قابل‌مشاهده است که در این ماه تولید انواع خودرو ۶/ ۱۱ درصد رشد داشته و به ۶۳ هزار و ۲۱۷ دستگاه رسیده‌است. تولید سواری طی شش ماهه ابتدای امسال نیز رشد ۶/ ۹ درصدی را نسبت به شهریور ۹۷ تجربه کرده و به ۵۷ هزار و ۴۴۳ دستگاه رسیده‌است.

کاهش ۳۶ درصدی تولید ایران خودرو
گروه صنعتی ایران خودرو در شش ماهه اول امسال ۱۵۹ هزار و ۴۹۷ دستگاه انواع خودرو را تولید کرد که در مقایسه با نیمه اول سال گذشته ۷/ ۳۶ درصد کاهش تولید را داشته‌است. تولید سواری در این گروه خودروسازی طی شش ماهه اول امسال به ۱۵۷ هزار و ۸۵۲ دستگاه رسید که در مقایسه با نیمه اول ۹۷ رشد ۱ /۳۶ درصدی را داشته‌است. ایران‌خودرو طی شهریور ماه نیز ۲۲ هزار و ۴۹۹ دستگاه انواع خودرو را تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ /۹ درصد کاهش داشته‌است. تولید سواری توسط این گروه خودروسازی طی شهریورماه نیز با افت ۵ /۸ درصدی به ۲۲ هزار و ۱۷۵ دستگاه رسید.

افت ۲۰ درصدی تولید سایپا
در مورد گروه سایپا نیز باید به افت ۷ /۲۰ درصدی تولید انواع خودرو طی نیمه اول امسال اشاره کنیم. تولید انواع خودرو توسط سایپا در نیمه اول امسال به ۲۰۰ هزار و ۱۱ دستگاه رسید. تولید سواری توسط این گروه خودروسازی نیز طی نیمه اول امسال ۲۴ درصد افت داشته و به ۱۷۶ هزار و ۸۹۳ دستگاه رسیده‌است. گروه سایپا طی شهریور ماه توانست ۳۸ هزار و ۸ دستگاه انواع خودرو را تولید کند که در مقایسه با شهریور ۹۷ رشد ۶ /۴۸ درصدی داشته است. در این ماه تولید سواری توسط سایپا معادل ۳۳ هزار و ۱۹۵ دستگاه بود که رشد ۲/ ۴۴ درصدی را نسبت به شهریور ۹۷ نشان می‌دهد.
برچسب ها: تولید خودرو
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار