قرار وثیقه برای رئیس سازمان هواپیمایی
کد خبر: 973940
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Mi
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
یک منبع آگاه با بیان اینکه روز ۲۱ مهرماه حکم تعلیق دو ساله رئیس سازمان هواپیمایی صادر شده‌است، گفت: پرونده سانحه ATR تهران- یاسوج در حال رسیدگی است و حکم تعلیق الزام‌آور نیست.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: یک منبع آگاه در صنعت هوایی در گفتگو با «فارس» اظهار داشت: البته قاضی در این حکم آورده‌است که این حکم الزام‌آور نیست و موضوع در مرحله تحقیق قرار دارد و هنوز به مرحله دادگاه نرسیده‌است.

وی اظهار کرد: قرار وثیقه برای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده‌است که وی وثیقه گذاشته و قرار تأمین شده‌است.

وی با بیان اینکه کماکان تحقیق در مورد سانحه ای‌تی‌آر از سوی دادگاه ادامه دارد، بیان کرد: متأسفانه گزارش سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت سازنده هواپیمای ای‌تی‌آر از سوی دادگاه مربوطه مورد استناد قرار نگرفته‌است و موضوع به کارشناسان دادگستری ارجاع شده‌است که این افراد زمانی در سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت‌هایی داشته‌اند و امروز سمتی ندارند. وی بیان کرد: به نظر می‌رسد این حکم مشکلاتی داشته باشد، نظر همین کارشناسان منشأ رسیدگی به پرونده سانحه قرار گرفته‌است، در حالی که گزارش کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی و کشور سازنده مورد استناد قرار نگرفته‌است. وی تأکید کرد: طبق ضابطه، گزارش بررسی سانحه باید منتشر شود و به ایکائو اعلام شود، اما دوستان گفته‌اند این گزارش را منتشر نکنید و به ایکائو هم اعلام نکنید و گزارشی که تهیه شده‌است، خارج از مسیر رسمی مقررات ایکائو و خارج از مسیر رسیدگی سازمان هواپیمایی کشوری بوده‌است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر موضوع سانحه ATR تهران- یاسوج کماکان در مرحله تحقیق است و به مرحله دادگاه نرسیده‌است، حکم دو سال تعلیق هم بدوی است و ضمناً در حکم آورده شده است که دو سال عدم فعالیت الزام‌آور نیست؛ برای بقیه کسانی که هم که درباره این سانحه به دادگاه احضار شده‌اند همین دو سال تعلیق، صادر و به آن‌ها اعلام شده‌است که دو سال در آن مسئولیت حق کار ندارند، اما در همان حکم هم آورده‌شده‌است که این موضوع الزام‌آور نیست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار