فرصت طلایی برای عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی
کد خبر: 973932
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Ma
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
اقبال معامله‌گران و تجار بین‌المللی از عرضه انواع فرآورده‌های نفتی پالایش و پخش در بورس انرژی فرصت طلایی برای شرکت ملی نفت ایران به‌وجود آورده تا گازوییل و نفت کوره خود را روانه این بازار کند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش بورس انرژی، روز سه‌شنبه ۲۳ مهر ماه ۹۸ رینگ صادراتی بورس انرژی ایران شاهد عرضه انواع فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، گازوییل، گاز مایع، رافینیت و حلال ۴۰۲ با حضور تجار بین‌المللی این بازار بود.

در این روز ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن نفت گاز (گازوییل) به ارزش ۴ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار با هدف صادرات به آنسوی مرز‌های کشور معامله شد.

همچنین ۳۰۰۰ تن گاز مایع (LPG) پالایش نفت لاوان به ارزش یک میلیون و ۵۱ هزار و ۵۰۰ دلار در این بازار صادراتی معامله شد. پالایش نفت تهران نیز در این روز ۲۵۰۰ تن گاز مایع را به ارزش ۹۲۷ هزار و ۵۰۰ دلار فروخت؛ و در نهایت ۵۰۰ تن رافینیت پتروشیمی بیستون به ارزش ۲۶۰ هزار دلار به مقصد بازار‌های بین‌المللی مورد معامله قرار گرفت.

گفتنی است در این روز معامله ۴۵۰ متر مکعب حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان در رینگ بین‌الملل به ارزش ۱۹۵ هزار و ۷۵۰ دلار تسویه و محقق شد.

به این ترتیب رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران در پایان معاملات روز سه شنبه این هفته نظاره‌گر معاملات انواع فرآورده به ارزش ۷میلیون و ۳۴۸ هزار و ۲۵۰ دلار بود که با هدف صادارت به آنسوی مرز‌ها صورت گرفته‌است.

موفقیت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در معاملات انواع فرآورده نفتی از طریق رینگ صادراتی بورس انرژی ایران و اقبال سایر پالایشگاه‌ها و شرکت‌های پتروشیمی از این بازار فرصت مناسبی برای شرکت ملی نفت ایران خواهد بود تا مطابق با قانون برنامه ششم توسعه و همچنین تکالیف قانون بودجه کل کشور، نسبت به عرضه سایر فرآورده‌ها از جمله گازوییل و نفت کوره در کنار متنوع‌کردن روش‌های فروش نفت خام و میعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی ایران اقدام کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار