جزئیات معافیت مالیاتی واردات
کد خبر: 973251
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Bb
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۹
کالا‌های اساسی از پرداخت ۴ درصد مالیات علی‌الحساب واردات معاف شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «ایسنا»، چندی پیش پیشنهادی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان امور مالیاتی و گمرک در مورد مالیات علی‌الحساب واردات ارائه شده‌بود که اخیراً این پیشنهاد در جلسه هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار در مورد آن تصمیماتی اخذ و به تصویب رسید. طبق دستورالعمل دریافت مالیات علی‌الحساب از وارد‌کنندگان، واردات قطعی کالا توسط تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب واردات کالا به نرخ ۴ درصد ارزش گمرکی مندرج در اظهارنامه گمرکی است.

این در حالی است که واحد‌های تولیدی دارای پروانه معتبر، سازمان‌های دولت و تعاونی‌های مرز نشینان کالا‌های وارداتی معاف از پرداخت حقوق ورودی ماده (۱۱۹) قانون امور گمرکی مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب ۴ درصد نمی‌شود.

اشخاصی که طبق این تصویبنامه رتبه‌بندی اعتباری شده و در سال اخیر نسبت به تصمیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی اقدام کرده‌اند تا میزان مجاز طبق مصوبه نیازی به پرداخت مالیات علی‌الحساب واردات ندارند. این در شرایطی است که استفاده مجدد از سقف واردات مستلزم پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی‌های قطعی مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات علی‌الحساب وارداتی است که قصد استفاده مجدد از آن وجود دارد. طبق این دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از ثبت درخواست استفاده مجدد از سقف واردات توسط وارد‌کننده در سامانه جامع تجارت میزان مبلغ واردات قبلی و مشخصات متقاضی را به صورت سیستمی به سازمان امور مالیاتی اعلام می‌کند تا پس از پرداخت یا ترتیب پرداخت توسط مؤدی تأییدیه سیستمی مربوط در اختیار سامانه جامع تجارت قرار گرفته و امکان ثبت سفارش بیش از سقف واردات فراهم شود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش‌های مشمول مالیات علی‌الحساب واردات یا مواردی را که امکان رتبه‌بندی اعتباری ندارند و طبق تصویبنامه، سقف واردات ۵۰۰ هزار دلاری برای آن‌ها در نظر گرفته شده‌است، برای اخذ مالیات به صورت سیستمی به گمرک اعلام می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار