قوانین و شرایط مربوط به پرواز با هواپیما برای کودکان
کد خبر: 973186
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045AY
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
والدینی که برای سفر با خود کودکان شان را به همراه می‌آورند باید از قوانین و مقرراتی که برای ایمن نگه داشتن آن‌ها ارائه شده به منظور جلوگیری از خراب شدن مسافرت و اختلال در پرواز از یک سری قوانین مخصوص پیروی کنند. والدین باید کلیه قوانین قابل اجرا را که نه تنها در مورد هواپیمایی که پرواز در آن انجام می‌شود را بیاموزند بلکه در مورد مراحل فرودگاه و مسائل حقوقی مانند قوانین گذرنامه نیز انجام دهند. خوشبختانه، نکاتی در زمینه سفر با قابلیت اجرا وجود دارد که پرواز‌های هواپیمایی را با بچه‌ها تجربه‌ای شیرین‌تر می‌کند. ما قصد داریم تا در این مطلب از مستر بلیط به قوانین مخصوص کودکان برای پرواز بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید. همچنین می‌توانید قوانین استرداد بلیط اتوبوس را از این لینک مطالعه بفرمایید.

قوانین مربوط به اطفال

برای کودکانی که زیر دو سال سن دارند، بر اساس قوانین هواپیمایی به عنوان طفل شناخته شده و دیگر نیازی به خرید بلیط هواپیما و یا رزرو صندلی نخواهند داشت. در برخی از موارد تنها ۱۰ درصد از هزینه مسیر مسافرت از خانواده طفل گرفته می‌شود. کودکان کوچک زیر دو سال می‌توانند تا وزن ۱۰ کیلوگرم بار را به همراه داشته باشند.
مسافرینی که بیش از ۲ سال سن دارند و همچنین سن شان کمتر از ۱۲ سال است، بر اساس قوانین هواپیمایی با عنوان کودک شناخته می‌شوند و برای این افراد حدود ۵۰ درصد از هزینه پرواز‌های داخلی گرفته شده و برای پرواز‌های خارجی هم حدود ۷۵ درصد را می‌گیرند. این افراد مجاز هستند که تا حدود ۳۰ کیلوگرم بار را با خود به همراه داشته باشند.
 
قوانین و شرایط مربوط به پرواز با هواپیما برای کودکان
قوانین مربوط به اطفالی که همراه داشته باشند

چنین شرایطی مخصوص اطفالی است که همراه شان بیش از ۱۲ سال سن داشته باشد. برای مثال اگر شما دو فرزند زیر ۱۲ سال خود را در سفر همراهی کنید، بر اساس اصول و ضوابط و قوانین هواپیمایی، یکی از طفل‌ها با حق رزرو جا کودک تلقی شده و شما به عنوان والدین او باید حداقل ۵۰ درصد از بهای کامل بلیط هواپیمایی او را در مسیر‌های داخلی پرداخت نمایید. همچنین اگر پرواز به صورت بین المللی و خارجی باشد، شما موظف به پرداخت ۷۵ درصد این مبلغ خواهید بود.

قوانین مربوط به کودکانی که بدون همراه هستند

کودکانی که در رده سنی ۵ تا ۱۲ سال باشند، می‌توانند در مقصد مورد نظرشان بدون اینکه کسی با اون همراه باشد سفر کنند. بر اساس قوانین و مقررات هواپیمایی و شرایطی که برای کودکان در نظر گرفته شده است، برای افزایش امنیت و کیفیت سطح خدمات رسانی و همچنین پذیرش کودکان و تحویل شان بدون همراه، تنها در یک صورت امکان پذیر می‌باشد. یعنی والدین کودک باید فرم مخصوص به بدون همراه را که به unaccompanied Minor معروف است را پر کرده و امضا کنند. یکی دیگر از روش‌ها هم این است که مدارکی معتبر با عنوان قیم کودک و کالتنامه رسمی از طرف شخص ثالث ارائه شود. اگر قصد دارید که کودک خود را بدون همراه به یک شهر دیگر با عنوان رفت و برگشت بفرستید، باید حتما فرم مخصوص رفت و برگشت را در دفتر صادرکننده بلیط امضا و ثبت نمایید.
 
قوانین و شرایط مربوط به پرواز با هواپیما برای کودکان
توصیه‌هایی مهم برای کودکانی بدون همراه در پرواز

• به عنوان والدین به شما توصیه می‌کنیم که حتما کودک خود را تا مسیر هواپیما راهنمایی کنید و از مسئولی که شرکت هواپیمایی مذکور برای کودک شما انتخاب کرده اتس بخواهید که مواظب کودک تان باشد و از کودک خود هم درخواست کنید مه از راهنمای خود در طول مسیر پرواز به هیچ وجه جدا نشود.
• از کودک خود بخواهید اگر در حین پرواز دچار مشکلی شد، حتما به خدمه و مهمانداران هواپیما و همچنین راهنمای خود اطلاع دهد.
• از مهمانداران هواپیما بخواهید که حد امکان کودک تان را در صندلی بگذارد که صندلی کناری اش هم خالی باشد.
 
قوانین قبل از خرید بلیط هواپیما برای کودک

معمولا همه آژانس‌های هواپیمایی در خصوص پرواز کودک با هواپیما و تحویل او قوانین خاص خودشان را دارند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از خرید بلیط چارتر برای کودک با ایرلانی که انتخاب نموده اید تماس بگیرید و تمامی قوانین و اصول و ضوابط مربوط به قوانین کودک در هواپیما را بپرسید، خصوصا قوانین مربوط به تحویل کودک ور فرودگاه که از همه مهم‌تر است.

با این کار نه تنها از قوانین آگاهی پیدا خواهید کرد، بلکه اگر مشکلاتی نظیر تاخیر در پرواز و یا کنسلی پیش بیاید خبردار خواهید شد. معمولا بهترین زمان برای اینکه تهیه بلیط پرواز برای کودک صبح زود است، چراکه اگر کودک خود را صبح زود راهی سفر کنید در طول روز به مقصد خواهد رسید، با اینکار کودک تان هم از مسیر و تماشای آسمان از پنجره هواپیما لذت بیشتری خواهد برد.

برای اینکه هیچ مشکلی برای کودک شما در حین پرواز و در زمان تحویل پیش نیاید، باید تمامی جزئیات دقیق کودک را در فرم بنویسید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید:
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار