طرح ارتقای کیفیت مرغ در ۱۴ استان اجرا می‌شود
کد خبر: 973159
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045A7
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
علیرضا رفیعی پور گفت : طرح ارتقای کیفیت مرغ در ۱۴ استان که کشتارگاه های آنها دارای ممیزی هستند، اجرا می‌شود و سایر استان‌ها نیز درصورت دریافت این مجوز می‌توانند طرح را اجرا کنند.
جوان آنلاین /  به گزارش خبرنگارما علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشوردرحاشیه سفربه قزوین درنشست خبری با خبرنگاران اظهارداشت: بهترین دوره جوجه ریزی ۳۷ روزه با کشتاربهداشتی واستاندارد است تا مورد استفاده برای بازار داخلی و خارجی باشد که دراین راستا تاکنون ۳۸ کشتارگاه درکشوررتبه الف را کسب کرده و می‌توانند صادرات داشته باشند و ۳۰ کشتارگاه درحال دریافت این مجوز هستند که درحال حاضر صادرات مازاد گوشت مرغ به عراق، عمان، افغانستان و قطر صورت می‌گیرد.

مرغ ارگانیک نداریم

وی درپاسخ به این سوال که آیا اصطلاح مرغ ارگانیک و مرغ سبز که این روز‌ها میان شهروندان رایج شده تولید می‌شود اظهارداشت: منظورازارگانیک بودن این است که باید همه چرخه تولید مرغ اعم از خوراک و تولید و نگهداری ارگانیک باشد که نه تنها در ایران بلکه در اروپا نیز این امر به طور کامل محقق نشده است و اطلاق این عنوان درست نیست.
 
طرح ارتقای کیفیت مرغ در ۱۴ استان اجرا می‌شود

آمادگی مقابله با حمله  بیولوزیکی را داریم

رفیعی پوردر ادامه درخصوص تهدیدات بیولوژیک و بیوتروریسم در حوزه دامپزشکی هم گفت: درشرایط کنونی دشمنان از همه راه‌ها تلاش می‌کنند تا به اقتصاد و امنیت کشور آسیب برسانند که یکی از آن‌ها حملات بیوتروریسم و بیولوژیک است لذا همواره باید آماده باشیم و اوضاع را رصد کنیم تا این تهدیدات به ما آسیب نزند.

دبیرکل منطقه‌ای ای سازمان بهداشت جهانی دام گفت: درجنگ اقتصادی یکی از ابزار‌ها حملات بیولوژیک است و از آنجا که همه عوامل بیماری زا پیش از انسانُ ابتدا دام و سایر حیوانات را تهدید می‌کند، لذا شناسایی موارد مشکوک و بیشتر از حد معمول بیماری‌ها در دام و طیور و حیوانات می‌تواند از حمله بیولوژیکی جلوگیری کند که خوشبختانه تاکنون موردی در این بخش دیده نشده است و ما نیز برای مقابله  آمادگی داریم.

کاهش قاچاق دام و طیور

وی در رابطه با قاچاق دام گفت: از زمان ابلاغ دستوالعمل مبارزه با قاچاق دام تلاش کرده ایم با رصد و پایش دقیق در بخش‌های حمل و نقل، مکان نگهداری و نحوه خرید و فروش دام از این پدیده جلوگیری کنیم تا شاهد به خطر افتادن سلامت دام و نیز کمبود در داخل نباشیم.

رفیعی پور اظهارداشت: همه تلاش ما با اقدامات انجام شده این است که بتوانیم ریسک قاچاق دام را بالا ببریم تا پیامد‌های این پدیده در کشور کاهش یابد و آرامش بازار برقرار شود.
 
طرح ارتقای کیفیت مرغ در ۱۴ استان اجرا می‌شود
سالانه ۳۰ درصد کانون‌های تب برفکی در کشور کاهش یافته است

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با اقدامات علمی و کارشناسی انجام شده سالانه ۲۰ تا ۳۰ درصد از کانون‌های تب برفکی در کشور شناسایی و کاسته شده و با این کار گام ارزشمندی در تامین سلامت دام برداشته شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار