هم‌اندیشی برای رسیدن به مجلس مطلوب
کد خبر: 973075
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00458l
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
با محوریت جامعه روحانیت مبارز برگزار شد
هشتمین نشست هم‌اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های انقلابی و ارزشی در دفتر مرکزی جامعه روحانیت برگزار شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، رئیس جامعه روحانیت مبارز در ابتدای این نشست با اشاره به ابتلائات و امتحان‌های الهی و تلاش آدمی برای پیروز شدن در چنین امتحان‌هایی گفت: برنده شدن در ابتلا و امتحان‌های سخت الهی مستلزم تحمل دشواری‌ها و سختی‌هاست و باید بدانیم که در این راه بایستی به ریسمان الهی تمسک بجوییم. یکی از این ابتلائات همین انتخاباتی است که پیش روی ماست و امتحان سختی است، چون که به واسطه آن سرنوشت کشور و انقلاب رقم می‌خورد. وی افزود: اگر انتخاب نمایندگان، انتخاب صلحا باشد همه چیز رو به صلاح و اصلاح می‌رود. در این آزمون باید متمسک به ولایت و خط مستقیم ولایت بود تا پیروزی حاصل شود.

رئیس جامعه روحانیت مبارز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیان امام راحل مبنی بر اینکه مجلس در رأس امور است، گفت: با مجلس صالح همه مشکلات و تنگنا‌ها قابل رفع شدن است و باید که جایگاه مجلس را دریابیم. بدون تعارف باید بگوییم که با مجلس مطلوب، فاصله داریم و برای رسیدن به یک مجلس شایسته و راهگشا و گره‌گشا، باید تعصب‌های گروهی و سهم خواهی کنار گذاشته شود و از خرده‌گیری نسبت به یکدیگر در مجموعه جریان ارزشی خودداری کنیم تا به اتحاد و وحدت برسیم. موحدی کرمانی، سعه صدر را از نشانه‌های هوشیاری یک مؤمن در مسیر عبور از ابتلائات الهی دانست و افزود: در یک حرکت جمعی و تجمعی باید با پذیرش عام و بینش نافذ تلاش کنیم یک مجلس قوی، کاردان و لایق تشکیل شود و در این‌راه از تخریب و سیاسی کاری و دست زدن به شیوه‌های غیراخلاقی پرهیز شود، هر چند دیگران به شیوه‌های غیرسالم و ترفند‌های فریبنده دست زنند.

نیاز به یک‌مدل جامع و راهبردی سیاسی برای اقدام و عمل در عرصه انتخابات، پرهیز از آشفتگی‌های سیاسی و ناهماهنگی‌های درون جناحی، لزوم انتخاب نامزد‌ها بر اساس شاخص‌ها و نه سهم خواهی ها، اهمیت قشر خاکستری و فضای مجازی و رسانه‌ای، اتخاذ یک گفتمان مقبول و مطلوب مردم، پرهیز از افتادن در دام دو قطبی‌سازی ساختگی و تصنعی و لزوم اخلاق‌گرایی سیاسی در قبال اجزای جریان ارزشی و ولایی در زمره مهم‌ترین نکات و پیشنهاد‌هایی بود که از سوی اعضای شرکت‌کننده مورد اشاره و تأکید قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار