هشدار خطیب جمعه تهران: برخی اظهارات بوی دوقطبی کردن جامعه را می‌دهد
کد خبر: 973073
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00458j
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۵
برخی از اظهارات و اقدامات و برخی از ابلاغات بوی دوقطبی کردن جامعه در آستانه انتخابات را می‌دهد؛ اگر واقعا مصلحت کشور را می‌خواهید و نه مصلحت باند و جناح‌تان، این کار را نکنید.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی، خطیب جمعه تهران، در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به این موضوع که انتخابات در حقیقت جشن سیاسی است، گفت: رژیم پهلوی اهمیتی برای مردم قائل نبود، اما به برکت پیروزی انقلاب این جشن سیاسی اتفاق افتاد و در این ۴۰ سال نزدیک به ۴۰ بار مردم پای صندوق رأی آمدند و سرنوشت خود را رقم زدند. باید قدر این جشن سیاسی را بدانیم. امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: هرکسی دلداده انقلاب است باید تلاش برای حضور با شکوه مردم در پای صندوق‌های رأی داشته باشد. این نقطه جای اهداف حزبی نیست بلکه جای عزت و آبروی نظام است.

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: برای برپایی انتخابات باشکوه باید همه از جمله مجریان، مردم و کاندیدا‌ها قانونمدار باشیم، قانون شکنی و تحقیر قانون در شأن هیچ کس و حتی در شأن مسئولان نیست. وی تصریح کرد: ما اولین کشور و آخرین کشوری نیستیم که انتخابات را برگزار می‌کنیم و انتخابات در همه جای دنیا برگزار می‌شود. واقعیت این است که مردم به این قانون اساسی رأی دادند و براساس این قانون اساسی شورای نگهبان ناظر بر انتخابات است، یعنی براساس اصل ۹۹ قانون اساسی، شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری و مجلس و مراجعه به آرای عمومی و همه پرسی را برعهده دارد. خطیب جمعه تهران با اشاره به موضوع نظارت استصوابی، خاطرنشان کرد: این نوع نظارت از زمان امام راحل بوده است و موضوع جدیدی نیست. نمی‌توان هرکسی که وارد شد، به او اجازه ورود دهیم و باید همه این افراد با نظارت باشند. در زمان امام راحل، مسعود رجوی رد شد.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: از جمله رفتار‌های ناپسند در آستانه انتخابات، دو قطبی کردن جامعه است. دو قطبی کردن‌هایی که رأی بیاورد. برخی از اظهارات و اقدامات و برخی از ابلاغات بوی دوقطبی کردن جامعه را می‌دهد. اگر واقعا مصلحت کشور را می‌خواهید، نه مصلحت باند و جناح تان، این کار را نکنید. دوقطبی کردن جامعه به مصلحت اتحاد جامعه اسلامی نیست. وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی، گفت: راهپیمایی اربعین که این روز‌ها جهان اسلام را معطر کرده است، نه تنها کشورمان بلکه جهان اسلام عطرحسین بن علی را پیدا کرده و این راهپیمایی از مصادیق شعائر الهی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار